POMAGANIE JEST PROSTE!

0

Wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przygotowywanie Szlachetnych Paczek, pomoc dla domów dziecka i radców seniorów, zbiórki na rzecz schronisk dla bezdomnych zwierząt ? to tylko część akcji charytatywnych, w które chętnie angażują się radcowie prawni i aplikanci.

OIRP w Krakowie

Tę paczkę ? Szlachetną Paczkę ? OIRP w Krakowie szykowała kolejny rok z rzędu. Tym razem w gronie wszystkich radców prawnych, aplikantów radcowskich, członków organów, a także pracowników biura izby, którzy wsparli nas także organizacyjnie. Aby zachęcić uczestników do udziału w akcji, przygotowano specjalny film: ?La Casa de OIRP? (można go obejrzeć na kanale izby na YouTube), który dał aktorom ? dziekanom ? wiele radości, ale przede wszystkim okazał się nadzwyczaj skuteczną promocją akcji.

Odzew był naprawdę fantastyczny. Przez wiele dni napływały dary rzeczowe i wpłaty. Skala zainteresowania, wrażliwości i pomocy środowiska robiła ogromne wrażenie. Finalnie powstała naprawdę piękna paczka. Relacje w radio, telewizji i w mediach społecznościowych wzruszały, kiedy widzieliśmy, na jak wiele dobra stać nas wszystkich i jak wielką radość to dobro przynosi. Kolejne cuda za rok!

r.pr. Karolina Kolary

OIRP w Lublinie

17 grudnia 2021 r. odbył się koncert świąteczny ?Radcowie prawni z pomocą dla zwierząt?. Wstęp na koncert był bezpłatny, ale w zamian za udział w nim prosiliśmy o przyniesienie mokrej lub suchej karmy dla psów i kotów, a także ręczników, pościeli czy koców, które nie są potrzebne w domach, a bardzo przydadzą się zwierzętom. Serdecznie dziękujemy za przyniesione dary na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie oraz za wpłaty na zrzutkę Stowarzyszenia Leśne Przytulisko, Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Dziękujemy Lubelskiej Orkiestrze Muzyki Rozrywkowej ?FeelHarmonia? za wspaniały występ oraz ACKiM UMCS Chatka Żaka za udostępnienie sali widowiskowej i pomoc w organizacji koncertu. To była prawdziwa magia świąt! n

r.pr. Ewa Urbanowicz

OIRP w Poznaniu

Poznańska izba po raz kolejny wzięła udział w zbiórce pieniędzy organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego finału jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Radcowie angażują się w ten wolontariat z wielkim oddaniem, przy czym należy podkreślić, że pieniądze zbierają całe rodziny.

Sztab WOŚP przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu nie ogranicza się do zbiórki ulicznej w dniu finału. Tak jak w roku poprzednim uruchomiliśmy skarbonę wirtualną, do której można było wpłacać pieniądze przez internet. Poza tym w połowie stycznia wystartowały nasze aukcje na portalu Allegro.pl, gdzie na sprzedaż wystawiliśmy mnóstwo interesujących przedmiotów i przeżyć (duchowych i fizycznych). W naszym sztabie działały również skarbony stacjonarne rozmieszczone w kancelariach radcowskich i instytucjach obsługiwanych przez radców prawnych. Tę część akcji aktywnie wspierały regiony w Koninie, Kaliszu i Lesznie.

WOŚP to bomba pozytywnej energii. O mocy akcji niech świadczy fakt, że w tym roku naboru na wolontariuszy właściwie nie było, bo chętni zgłaszali się do sztabu już od połowy roku 2021. Co więcej, chętnych było tak wielu, że skarbon kwesterskich nie starczyło dla wszystkich zainteresowanych, należy bowiem nadmienić, że jest to narzędzie reglamentowane przez Fundację WOŚP.

W 2021 r. dzięki wszystkim akcjom Sztabu WOŚP przy OIRP w Poznaniu udało się zebrać niemal 32 tys. zł. Mamy nadzieję, że w tym roku kwota będzie jeszcze wyższa.

r.pr. Michał Pankiewicz 

OIRP w Rzeszowie

W grudniu ub.r. odbyła się już V edycja charytatywnej zbiórki organizowanej przez radców prawnych i aplikantów z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Kundelek. Podczas akcji prowadzono zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak m.in. karmy mokre i suche, koce, poduszki, materace, środki czystości i zabawki, ale można też było przekazywać datki na rzecz schroniska. Na początku stycznia wszystkie zebrane dary zostały przekazane do schroniska.

Radcowie z rzeszowskiej izby po raz kolejny włączyli się także w tegoroczną, XXI edycję Szlachetnej Paczki, której finał, czyli tzw. Weekend Cudów, przypadał na 11 i 12 grudnia 2021 r. Członkowie Komisji Spraw Socjalnych, Sportu i Rekreacji wraz z wolontariuszką dostarczyli 60 paczek wybranej rodzinie. Zebrane fundusze pozwoliły na zakup niezbędnych rzeczy: odkurzacza bezworkowego, czajnika elektrycznego, kołder, poduszek, pościeli, ręczników, odzieży dla całej rodziny (nowego obuwia, kurtek, swetrów
i spodni), zabawek, przyborów szkolnych, kosmetyków, produktów spożywczych.

Dziękujemy za okazaną dobroć, wsparcie i każdą złotówkę na ten szczytny cel!

Biuro Prasowe OIRP w Rzeszowie

OIRP w Toruniu

OIRP w Toruniu przy wszelkich okazjach podejmuje działania w celu wsparcia tych najbardziej potrzebujących.

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu kolejny raz podjęła decyzję o wsparciu działania domów dziecka. Mając świadomość, jak wiele młodych osób potrzebuje wsparcia zwłaszcza w szczególnym i wyjątkowym okresie świąt Bożego Narodzenia, Dziekan Rady Ryszard Wilmanowicz przekazał życzenia wraz z przyznanym wsparciem finansowym Domowi Dziecka ?Młody las? w Toruniu oraz Domowi Dziecka im. Janusza Korczaka w Rypinie.

Ponadto jak co roku każdy z emerytowanych radców prawnych otrzymał świąteczne życzenia z załącznikiem.

r.pr. Wojciech Gorczyca

OIRP we Wrocławiu

W grudniu 2021 r. tradycyjnie już członkowie OIRP we Wrocławiu wcielili się w rolę świętego mikołaja, włączając się
w ogólnopolską akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Pomimo kolejnej fali pandemii i pracy zdalnej nie było mowy
o tym, aby nasza izba nie została darczyńcą. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla pięcioosobowej rodziny. Zadanie było dosyć trudne, potrzeby rodziców i dzieci nie dotyczyły bowiem jedynie artykułów spożywczych, chemicznych czy środków czystości. Rodzina stoi przed koniecznością generalnego remontu mieszkania komunalnego, borykając się jednocześnie z niepełnosprawnością najmłodszej córki i problemami finansowymi. Zbiórkę funduszy dla rodziny wsparła Fundacja Radcowie Razem, która stworzyła dedykowane subkonto.

Moment przygotowania paczek oraz ich wręczania rodzinie był niezwykle wzruszający i magiczny, ale to wszystko nie udałoby się, gdyby nie członkowie OIRP we Wrocławiu, którzy jak co roku hojnie wsparli inicjatywę, udowadniając tym samym, że ludzie potrafią sobie bezinteresownie pomagać.

apl. radc. Martyna Rzechowska