Akcje charytatywne izb

0

OIRP w Lublinie

Koncert i zbiórka dla zwierząt

12 stycznia br. w ACKiM UMCS Chatka Żaka odbył się charytatywny koncert noworoczny – radcowie prawni i adwokaci z pomocą dla zwierząt, zorganizowany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie oraz Izbę Adwokacką w Lublinie. Biletem wstępu na wydarzenie było wsparcie rzeczowe dla zwierząt. W tym roku pomagaliśmy Stowarzyszeniu „Wolontariat schroniska dla psów” w Nowodworze oraz Stowarzyszeniu „Psy z Bronic szukają domów”.

Wydarzenie urozmaiciła obecność przedstawicieli Fundacji Epicrates, zajmującej się zwierzętami egzotycznymi, którzy opowiedzieli o opiece nad nietypowymi zwierzętami i zaprezentowali swoich podopiecznych, w przerwie koncertu odbyła się zaś licytacja fantów. Muzyczną atrakcją koncertu był występ Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej „FeelHarmonia”.

EU

OIRP w Olsztynie

Szlachetna Paczka w Olsztynie

Radcowie prawni i aplikanci olsztyńskiej izby jak co roku zaangażowali się w projekt Szlachetnej Paczki.Tym razem postanowiliśmy wesprzeć nie jedną, lecz dwie rodziny. Udało się! 9 grudnia 2022 r. przygotowaliśmy dla obu rodzin paczki składające się ze wszystkich potrzebnych im artykułów. Zakupiliśmy m.in. żywność, środki czystości, odzież, obuwie, pościel, robot kuchenny oraz upominki dla obu rodzin. Wartość obu paczek przygotowanych przez radców i aplikantów OIRP w Olsztynie wyniosła 9 tys. zł.

Biuro OIRP w Olsztynie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie tradycyjnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbiera środki na walkę z sepsą i gra pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Ponownie uruchomiliśmy eSkarbonkę OIRP w Olsztynie. Za najwyższe wpłaty przewidujemy nagrody: kubki termiczne z logo OIRP, koszulki z WOŚP, firmowe siatki OIRP oraz pendrive. Na licytację przewidziana jest również wejściówka na Bal Prawnika oraz blender kuchenny z „historią pomagacza”. Jak co roku ufundowaliśmy koszulki dla wolontariuszy olsztyńskiego Sztabu WOŚP.

Biuro OIRP w Olsztynie

OIRP w Poznaniu

Poznańska izba dla WOŚP

Poznańska izba kolejny raz zaangażowała się w Finał WOŚP. Sztab 6072 przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu założył eSkarbonkę, a także zachęcał do wpłat do skarbonek stacjonarnych zlokalizowanych w kancelariach radcowskich obszaru OIRP w Poznaniu i w zaprzyjaźnionych instytucjach.

Zbiórkę prowadzoną przez sztab OIRP w Poznaniu można było również zasilić, licytując przedmioty na sztabowym profilu OIRP w Poznaniu na portalu Allegro. A jednym z wyjątkowych wydarzeń była licytacja munduru p. Stanisława Kochanka, który w listopadzie ub.r. zmarł w wieku 74 lat na sepsę. Pogrążona w żałobie żona przekazała do poznańskiego sztabu na licytację mundur męża, w którym służył w marynarce wojennej w latach 70. Spotkanie z panią Urszulą było pełne emocji, ale też ponownie utwierdziło nas w przekonaniu o wielkiej potrzebie działania WOŚP. 31. Finał Orkiestry gra właśnie po to, by z sepsą wygrać i nie dopuszczać do takich tragedii.

Sztab OIRP w Poznaniu w dniu finału WOŚP, 29 stycznia, działał w klubiku na parterze budynku OIRP w Poznaniu. W tym dniu można było odebrać ze sztabu wylicytowane i opłacone przedmioty z aukcji Allegro. Sztab izby grał w tym roku również na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Odbyły się tam m.in. wykłady i warsztaty wiedzy o prawie.

Red., www.poznan.oirp.pl

OIRP w Rzeszowie

Szlachetna Paczka

Koleżanki i Koledzy z OIRP w Rzeszowie aktywnie włączyli się w tegoroczną, XXII edycję Szlachetnej Paczki. Finał akcji, czyli tzw. weekend cudów, przypadał na 10–11 grudnia 2022 r. To wtedy członkowie Komisji Spraw Socjalnych, Sportu i Rekreacji dostarczyli 56 paczek, m.in. z odzieżą, zabawkami, przyborami szkolnymi, środkami czystości i żywnością, o łącznej wartości ponad 6860,40 zł, wybranej przez OIRP w Rzeszowie rodzinie.

Biuro OIRP w Rzeszowie

Pomoc rzeczowa dla Rodzinnego Domu Dziecka w Brzozowie

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie wraz z Komisją Spraw Socjalnych, Sportu i Integracji postanowiła w tym roku zorganizować pomoc rzeczową dla Rodzinnego Domu Dziecka w Brzozowie. Rodzinny Dom Dziecka to kameralna placówka zapewniająca opiekę dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, obecnie w placówce przebywa dziesięcioro dzieci. W ramach zbiórki organizowanej przez nasz samorząd udało się zgromadzić odzież dla dzieci, zabawki, pieluchy jednorazowe oraz chusteczki nawilżane, gotowe posiłki w słoiczkach, kaszki, przekąski długoterminowe, a nawet wózek.

Biuro OIRP w Rzeszowie

Kolejny raz graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W tym roku rzeszowska izba wspierała WOŚP dwutorowo – za pośrednictwem fizycznej puszki, która została umieszczona w siedzibie biura izby i eSkarbonka WOŚP, utworzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie. eSkarbonka to wirtualna puszka WOŚP, dzięki której mogliśmy zbierać pieniądze dla WOŚP w internecie.

Biuro OIRP w Rzeszowie