Stworzenie swojej wizytówki w SzukajRadcy.pl to tylko chwila pracy, a lata zysku

0
Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik Fot. Piotr Gilarski

Rozmowa z Włodzimierzem Chróścikiem, Prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych.

Wyszukiwarka SzukajRadcy.pl została niedawno udostępniona wszystkim radcom prawnym w kraju. Jakie jest zainteresowanie członków samorządu tym narzędziem?

Coraz większe. W chwili, gdy rozmawiamy, wyszukiwarka jest dostępna zaledwie dwa tygodnie, a swoje wizytówki stworzyło w niej już kilkaset osób, zbliżamy się do tysiąca. Sam proces stworzenia swojego profilu jest bardzo prosty i intuicyjny, ale żeby maksymalnie wesprzeć nasze koleżanki i kolegów, przygotowaliśmy specjalny poradnik dotyczący strony technicznej. Niebawem udostępnimy także poradnik dotyczący językowego aspektu tworzenia treści w wyszukiwarce ? a więc wskazówki, jak opisać siebie i swoją pracę w sposób merytoryczny, a jednocześnie ciekawy i przekonujący. Jesteśmy przekonani, że z każdym takim krokiem liczba profili w wyszukiwarce będzie przyrastać i będzie to proces rozłożony w czasie, co jest naturalne i co obserwowaliśmy także w izbie warszawskiej, skąd oryginalnie to narzędzie pochodzi.

Właśnie ? w jaki sposób wyszukiwarka będzie promowana?

Rozpoczęliśmy działania informacyjne z poziomu Krajowej Rady Radców Prawnych, mobilizujemy również izby okręgowe do jak najszerszego dystrybuowania informacji o wyszukiwarce wśród naszych koleżanek i kolegów w regionach. Lada moment wystartuje ogólnopolska, bezprecedensowa w swojej skali kampania promocyjna, która z jednej strony ma budować rozpoznawalność naszego zawodu, a z drugiej właśnie promować wyszukiwarkę. Mamy też w planach kolejne działania w internecie, które pozwolą odpowiednio wysoko spozycjonować SzukajRadcy.pl w ogólnoinformacyjnych wyszukiwarkach typu Google. Chcemy, by za kilka lat SzukajRadcy.pl było naturalnym adresem dla tych, którzy szukają profesjonalnej pomocy prawnej ? niezależnie od tego, czy mieszkają w Warszawie, Lublinie, Wałbrzychu czy Radomsku.

Jak przekonałby pan radcę prawnego, żeby stworzył swoją wizytówkę w wyszukiwarce SzukajRadcy.pl?

Odpowiedź jest prosta: bo to tylko chwila pracy, a lata zysku. I to zysku nie tylko dla radcy prawnego, który otrzymuje dobrą (a z czasem coraz lepszą) widoczność w sieci, ale także dla obywateli naszego kraju, którzy dostają do dyspozycji wiarygodną bazę ekspertów. Nie mam wątpliwości, że posiadanie profilu w SzukajRadcy.pl jest korzystne dla każdego radcy prawnego, który szuka lub będzie szukał klientów i który jednocześnie chce zadbać o sensowną, atrakcyjną ekspozycję w internecie. Przypominam też, że wyszukiwarka to nie tylko baza kontaktów, ale także platforma wiedzy prawnej ? każdy zalogowany tam radca może publikować teksty, podcasty czy filmy dotyczące zagadnień prawnych i podpinać je do swojego profilu. Widzę zatem wiele argumentów za tym, by znaleźć się w SzukajRadcy.pl i, prawdę mówiąc, nie dostrzegam żadnego sensownego przeciw tej opcji.