Czasem słońce, czasem deszcz… w Mikołajkach

0

I w deszczu, i w słońcu, ale zawsze w dobrych humorach bawiliśmy się podczas XI edycji spotkania ?Mazury ? Cud Natury?, które odbyło się w dniach 16?19 września w Mikołajkach. Po raz pierwszy za organizację tego wydarzenia odpowiadała Fundacja Radców Prawnych ?Subsidio Venire? i po raz drugi spotkanie przełożono z powodu epidemii z czerwca na wrzesień. Frekwencja jednak dopisała. Wśród 83 osób z całej Polski byli radcowie prawni, ale również osoby z zaprzyjaźnionych samorządów.

Mazury we wrześniu warto odwiedzić. Było i grillowanie w ogródku hotelu Amax, ognisko, mazurska uczta, i wykwintna kolacja kończąca wydarzenie. Uczestników przywitał gospodarz Piotr Jakubowski, burmistrz miasta i gminy Mikołajki oraz Prezes Fundacji ?Subsidio Venire? i jednocześnie Wiceprezes KIRP Michał Korwek. Udało się w czasie tego wydarzenia opalić się i zmoknąć, i popływać jachtami, i spłynąć kajakami Krutynią, skorzystać z rowerów oraz spróbować regionalnych potraw, potańczyć, pozwiedzać z przewodnikiem zamek w Rynie, wysłuchać koncertu organowego w Świętej Lipce i zobaczyć Reszel. Nawet fani grzybobrania mieli chwilę, żeby pobuszować w mazurskich lasach.

Uczestnikom rozdane zostały kosmetyki firmy Farmona przekazane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu oraz słodkości od gminy Piecki i regionalne upominki od Gminy Mikołajki. Organizację imprezy wsparły OIRP w Olsztynie oraz OIRP w Warszawie, za co składamy wielkie podziękowania.

Do zobaczenia za niecały rok, bo już w czerwcu 2022! Mamy nadzieję, że tym razem w zdrowych, normalnych czasach.

Michał Korwek, Wiceprezes KRRP

Joanna Sito-Przymus, Biuro KRRP