Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

0

Jest mi niezmiernie miło, że na kolejną kadencję powierzono mi funkcję redaktora naczelnego dwumiesięcznika ?Radca Prawny?. To dla mnie zaszczyt, a jednocześnie duże wyzwanie, aby nasze czasopismo było nie tylko źródłem informacji o samorządzie i zmianach w prawie, lecz także forum opinii oraz platformą wymiany wiedzy i doświadczeń radców prawnych.

W ostatnich latach unowocześniliśmy szatę graficzną, zaprosiliśmy do współpracy świetnych autorów ? radców, którzy jako specjaliści w swoich dziedzinach prezentowali i komentowali zmiany legislacyjne, wprowadziliśmy nowe rubryki w odpowiedzi na wyzwania zmieniającego się rynku, staraliśmy się integrować środowisko radców prawnych.

Chciałabym, abyście także Państwo angażowali się w tworzenie naszego czasopisma. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i propozycje tematów. Będziemy się nadal zmieniać i udoskonalać, aby odpowiadać na potrzeby Czytelników.

Serdecznie witam nowych członków kolegium redakcyjnego ? r. pr. Annę Koziurę z OIRP w Szczecinie oraz r. pr. Justynę Wojdyło z OIRP w Rzeszowie. Jednocześnie dziękuję bardzo za zaangażowanie w pracę nad dwumiesięcznikiem  członkom kolegium poprzedniej kadencji ? r. pr. Ewie Urbanowicz z OIRP w Lublinie, r. pr. Tomaszowi Schefflerowi z OIRP we Wrocławiu i r. pr. Stefanowi Musze z OIRP w Toruniu, na których pomysły i nieocenione wsparcie zawsze mogłam liczyć.

Przed nami nowy, równie trudny rok pod znakiem pandemii, która postawiła przed naszym samorządem nowe wyzwania. Jak im sprostać i w jakim kierunku będziemy podążać, mówi na naszych łamach w pierwszym wywiadzie po Krajowym Zjeździe Radców Prawnych Prezes Włodzimierz Chróścik.

W tym numerze ?Radcy? szczegółowo analizujemy nowe przepisy dotyczące branży e-commerce, z którą mamy do czynienia już wszyscy prywatnie, a niektórzy z nas także jako pełnomocnicy firm e-handlu. Warto wiedzieć, że zmiany, które dotkną przedsiębiorców prowadzących sklepy oraz serwisy internetowe, zawierających umowy na odległość, dotyczą bezpośrednio praw ich klientów.

Przypominamy także, co od 1 stycznia zmieniło się w umowach w sprawie zamówienia publicznego oraz o obowiązku informowania ZUS o zawartych umowach o dzieło.

Ale nie żyjemy tylko zmianami w prawie. Lubimy poznawać ciekawych ludzi i rozmawiać o ich inspiracjach. W tym wydaniu przedstawiamy radcę Zuzannę Jeżak, laureatkę konkursu Wolters Kluwer na młode prawnicze talenty Rising Stars Prawnicy ? liderzy jutra, oraz Karola Korczyńskiego ? radcę i? mistrza karate, którego ten sport nauczył radzenia sobie z przeciwnościami losu i pokonywania własnych słabości.

Obyśmy w 2021 roku mieli siłę je pokonywać. Wszystkiego najlepszego!

Jowita Pilarska-Korczak

redaktor naczelna