Aktualności OIRP

0

OIRP we Wrocławiu

Konsultacje psychologiczne dla radców prawnych i aplikantów

Wykonywanie zawodu prawnika to duża odpowiedzialność, stres, obciążenie, a czasem silne napięcia i kryzysy. W trosce o zdrowie radców prawnych i aplikantów Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu, jako pierwsza w Polsce, postanowiła zorganizować indywidualne konsultacje psychologiczne dla członków samorządu.

Wrocławska izba postanowiła ułatwić prawnikom kontakt ze specjalistami, organizując indywidualne, bezpłatne konsultacje psychologiczne, których udzielali doświadczeni psychologowie i psychoterapeuci z Centrum Pomocy Psychologicznej Alter Ego we Wrocławiu. Pamiętajmy, że problemy, z jakimi się spotykamy ? radcowie prawni i aplikanci radcowscy ? są normalnymi problemami, w których można uzyskać fachową pomoc. OIRP we Wrocławiu potraktowała to jako wyzwanie w budowaniu nowego poziomu świadomości zawodowej. Konsultacje mogą pomóc w trudnej sytuacji, której prawnicy doświadczają w swoim życiu, poprzez budowanie odporności psychicznej umożliwiającej lepsze radzenie sobie ze stresem, presją, lękiem, bezradnością.

Indywidualne konsultacje psychologiczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem członków naszego samorządu. Dodatkowo w listopadzie w siedzibie wrocławskiej izby odbyły się warsztaty psychologiczne dla szerszej grupy odbiorców; planowana jest ich kontynuacja.

Centrum Prasowe OIRP we Wrocławiu


OIRP w Warszawie

Rusza akcja Aplikanci Seniorom 2021

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym warszawska izba z pomocą aplikantów radcowskich pragnie spotkać się z nestorami radcowskiego samorządu, którzy ukończyli 75. rok życia, by złożyć im życzenia i przekazać symboliczne podarunki.

Aplikanci będą odwiedzać seniorów od 1 grudnia br. do 31 stycznia 2022 r. Każda wizyta poprzedzona będzie rozmową telefoniczną, podczas której zostanie ustalony termin spotkania. Aplikanci chętni do zaangażowania się w akcję mogą składać deklaracje na adres: aplikanci.seniorom@oirpwarszawa.pl. W wiadomości wystarczy podać imię, nazwisko, numer kontaktowy oraz dzielnice Warszawy lub miejscowości, w których aplikant chce odwiedzić seniorów. Osoby chętne do pomocy muszą być w pełni zdrowe, posiadać niezbędne środki ochrony przed wirusem, takie jak: maseczka, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

Red., www.oirpwarszawa.pl


OIRP w Poznaniu

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

W poznańskiej izbie rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny dla radców prawnych i ich bliskich ?Pasje i zawód radców prawnych w obiektywie?. W kategorii ?Pejzaż? zwyciężyła praca radcy prawnego Michała Brukwickiego.

Obradom jury konkursu, które składało się z przedstawicieli izby, przewodniczył prof. dr hab. Piotr Wołyński, od lat związany z Katedrą Fotografii Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu. Patronat nad wydarzeniem objął prezydenta miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

 TD


OIRP w Warszawie

Seminarium cywilnoprocesowe

Izba wrocławska we współpracy ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich ?Iustitia? oddział we Wrocławiu, Uniwersytetem Wrocławskim, Sądem Okręgowym we Wrocławiu
i Okręgową Radą Adwokacką we Wrocławiu zorganizowała 15 października I Seminarium Cywilnoprocesowe ?Postępowanie dowodowe i realizacja prawa do dowodu w procesie cywilnym?.

Podczas seminarium prelegenci poruszyli wiele istotnych zagadnień, w tym zagadnienia związane z dowodami sprzecznymi z prawem i ich dopuszczalnością w procesie cywilnym, ciężarem dowodu a probatio diabolica, koncentracją materiału dowodowego, dowodem z zeznań świadka na piśmie i jego późniejszą oceną. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Centrum Prasowe OIRP we Wrocławiu


OIRP w Warszawie

Aplikanckie targi pracy

Kolejna edycja aplikanckich targów pracy we wrocławskiej izbie odbyła się 23 października.

Po raz kolejny renomowane wrocławskie kancelarie prawne mogły nawiązać współpracę ze świeżo upieczonymi aplikantami radcowskimi. Aplikanckie targi to cykliczne wydarzenie, dzięki któremu nawiązują się ważne zawodowe relacje pomiędzy wieloletnimi praktykami prawa oraz najmłodszymi przedstawicielami naszego samorządu.

Centrum Prasowe OIRP we Wrocławiu