Aplikacja online?

0
Man hands working on laptop

Czas pandemii i coraz to poważniejszych ograniczeń w codziennym życiu, mający na celu zahamowanie nowych zakażeń SARS-CoV-2, powoduje konieczność przerwania szkoleń 
na aplikacji w formie, do której się przyzwyczailiśmy.

We wszystkich okręgowych izbach radców prawnych w kraju wstrzymane zostały wszystkie zajęcia w ramach aplikacji radcowskiej. To samo dotyczy wykładów w ramach doskonalenia zawodowego radców prawnych oraz wszelkiej aktywności w zakresie integracji środowiskowej.

Samorządy w porozumieniu z przedstawicielami Krajowej Rady Radców Prawnych podejmują działania mające na celu zminimalizowanie skutków ?obywatelskiej kwarantanny? także dla aplikantów. W wielu izbach już dzisiaj dostępnych jest wiele narzędzi informatycznych, z których mogą korzystać aplikanci ? aby podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Do korzystania z tych rozwiązań zachęcają dziekani izb.

Przedstawiciele samorządu zapewniają, że na bieżąco będą reagować na zmianę sytuacji w kraju, ustalając kolejne zasady odbywania szkoleń na aplikacji. W tak trudnym dla wszystkich czasie konieczne jest wzajemne zrozumienie. W jednym z komunikatów Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz zaapelował do wszystkich członków samorządu radcowskiego ? w tym do aplikantów radcowskich ? aby nie zapomnieć o wzajemnym wsparciu. ? Testem dla nas wszystkich są sytuacje trudne, nadzwyczajne. W takich się teraz znajdujemy. Samorząd jest powołany po to, by pomagać i otaczać opieką swoich członków ? napisał Prezes.