Drogie Koleżanki i Koledzy

0

Zimę podobno mamy za sobą ? śnieg za oknem nie przekonuje o prawdziwości tego twierdzenia, ale faktycznie pierwsze krokusy nieśmiało pojawiają się na trawnikach.
Wiosna nastraja wszystkich optymistycznie, a więc i w ?Radcy Prawnym? zagościł optymizm i radość. W marcu nagrodzeni zostali laureaci jubileuszowej ? dziesiątej już edycji konkursu Kryształowe Serce Radcy Prawnego, który promuje aktywność radców prawnych w działalności pro publico bono. Tym razem 18 osób z osiemnastu izb okręgowych odebrało statuetki za swoją pracę i zaangażowanie społeczne. Była uroczystość, były przemówienia, była radość i duma, a my przekazując gratulacje dla laureatów publikujemy relację z tej uroczystości wraz z obszernym serwisem zdjęciowym.
W tym numerze tematem przewodnim jest nowoczesność, czyli nowe technologie dla radcy prawnego. Blok tematyczny rozpoczyna druga część artykułu p. Joanny Daniłowicz ? Technologia w kancelarii prawnej. Klient w centrum uwagi. Grzegorz Furgał radzi, jak korzystać z mediów społecznościowych, a Marcin Zawiśliński rozważa ?za? i ?przeciw? korzystania z ?chmury? internetowej. Wskazujemy na zagrożenia i obawy związane z posługiwaniem się smartfonami, oraz drukujemy kolejny odcinek porad związanych z wprowadzeniem przepi-sów RODO.
Rozmawiamy z wiceprezesem KRRP Ryszardem Ostrowskim oraz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Roz-woju Marcinem Haładyjem.
Na naszych łamach znajdziecie Państwo, jak zwykle, stałych autorów?felietonistów, aktualności z życia Krajo-wej Rady, relację z ostatnich zmagań sportowych radców prawnych i aplikantów, jak też kolejne informacje z cyklu ? odpowiedzialność dyscyplinarna.
Zapraszamy do lektury, jak zwykle licząc na to, że przynosimy Państwu pożyteczną pomoc w codziennej pracy, a przekazywane materiały stanowią bogate źródło wiedzy. ?
Jako, że Święta Wielkanocne przed nami w imieniu Redakcji życzę Państwu z tej okazji pogod-nych Świąt, pełnych wiary i miłości. Aby zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią, będące przesłaniem nadchodzącego czasu, stało się źródłem radości i nadziei. I oczywiście wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół, a w wolnej chwili przyjemnej lektury naszego czasopisma.