Aktualności OIRP

0

OIRP w Poznaniu

VIII edycja Drużynowych Mistrzostw Polski Prawników w Tenisie Ziemnym

W ostatni weekend czerwca prawniczy Poznań żył sportowymi emocjami. W dniach 25?26 czerwca w Kortowie odbyła się VIII edycja Drużynowych Mistrzostw Polski Prawników w Tenisie Ziemnym. W organizowanym przez Komisję Sportu OIRP w Poznaniu turnieju na trzech otwartych i czterech krytych kortach wzięło udział 78 radców prawnych, adwokatów, sędziów, prokuratorów, komorników i notariuszy z całej Polski.

Rozgrywkom towarzyszyły świetna koleżeńska atmosfera, dobra pogoda, smaczne posiłki i zdrowe przekąski oferowane przez gospodarzy. Sportowe zmagania trwające do późnych godzin nocnych zwieńczyło wręczenie przez Dziekana Rady OIRP w Poznaniu Henryka Kuligowskiego pucharów zwycięskim drużynom w następujących kategoriach:

Panie:

 • Magdalena Jeziorska, Aleksandra Ostrowska, Julia Mlost
 • Ewa Jurczak, Joanna Olszówka-Zarzecka
 • Iwona Bargenda, Natalia Piszczkiewicz

Panowie:

OPEN:

 • Tomasz Modro, Krzysztof Długi, Krystian Mularczyk
 • Tomasz Bess, Damian Bess
 • Dariusz Dudziński, Michał Kurek, Piotr Janiak

JUNIOR MŁODSZY:

 • Łukasz Koska, Tomasz Modro, Jacek Kłosiński
 • Michał Krzywulski, Piotr Dobrzański
 • Daniel Kijak, Rafał Cieciera

JUNIOR STARSZY:

 1. Karol Ratajczak, Michał Laskowski, Jarosław Dobrowolski
 2. Jacek Kozłowski, Piotr Zarzecki, Dariusz Kita
 3. Sławomir Leśniewski, Ireneusz Sarnecki, Rafał Litwic

Tradycyjnie oprócz pucharów wszyscy uczestnicy mogli liczyć na nagrody ufundowane przez partnerów imprezy, którymi w tym roku byli: Lidl, Wydawnictwo C.H.Beck, Volvo Firma Karlik, Hyundai Karlik, Agencja Mienia Wojskowego oraz Poznański Bank Spółdzielczy. Główna nagroda, wysokiej klasy ekspres do kawy, przypadł tryumfatorowi specjalnego konkursu. Wygrał zawodnik, który asem serwisowym zmiótł z kortu ustawioną tam puszkę. Zadanie okazało się trudne, ale po trzech rundach udało się wyłonić zwycięzcę.

Turniejowi jak zwykle towarzyszyła impreza integrująca środowisko prawnicze. Z roku na rok poznański turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

r. pr. Anna Węglińska

przewodnicząca Komisji Sportu OIRP w Poznaniu


OIRP we Wrocławiu

Radosny Dzień Dziecka w wiosce indiańskiej

27 czerwca pociechy członków OIRP we Wrocławiu świętowały swój Dzień Dziecka. Wspaniała, radosna zabawa i wytchnienie od codzienności na łonie przyrody ? wszystko to można było odnaleźć w podwrocławskiej Wiosce Indiańskiej Pocahontas.

W tę czerwcową słoneczną sobotę na łonie przyrody rodzice i dzieci zostali przyjęci do szczepu indiańskiego. Było malowanie twarzy, zdobywanie sprawności, śpiewy i gry na bębnach. Radość, uśmiechy i poczucie stopniowego powrotu do normalności po pandemii ? tego było nam trzeba ? wszyscy już z utęsknieniem na to czekaliśmy.

Pomimo obostrzeń sanitarnych organizująca imprezę Komisja ds. Kultury, Integracji i Sportu pod czujnym okiem przewodniczącej mec. Sylwii Filińskiej sprostała oczekiwaniom członków naszego samorządu.

Biuro Prasowe OIRP we Wrocławiu


Dzień Radcy Prawnego

OIRP w Katowicach

Z uwagi na oczywiste trudności w organizowaniu spektakularnych spotkań integracyjnych dla większej liczby kolegów i koleżanek katowicka izba zrezygnowała jeszcze w tym roku z organizacji pikniku radcowskiego. Rekompensując te niedogodności, z okazji Dnia Radcy Prawnego przygotowaliśmy dla naszych koleżanek i kolegów prezent online ? pięciomodułowy kurs relaksacyjny, do którego nasi członkowie (oraz aplikanci) mają dostęp do końca sierpnia. Wystarczy dokonać zgłoszenia na podany adres e-mail, aby zwrotnie otrzymać linki do kursu wraz materiałami dodatkowymi i hasłem. Liczymy, że nasz upominek choć trochę zmniejszy u naszych radców poziom stresu związany ze zmianami k.p.c. i doręczeniami elektronicznymi?

r. pr. Maciej Czajkowski


OIRP w Krakowie

Tegoroczny Dzień Radcy Prawnego był wyjątkowy. Po pierwsze odbywał się po rocznej przerwie; w 2020 r. niepodzielnie królowała pandemia. Po drugie do końca stał pod znakiem zapytania. Dopiero na początku czerwca wiedzieliśmy, że na pewno będzie się mógł odbyć. Po trzecie zorganizowanie w tak krótkim czasie całkiem sporej imprezy było nie lada wyzwaniem. A jednak udało się!

Przyjął nas gościnnie Dwór w Tomaszowicach. Mieliśmy do dyspozycji przepiękny kompleks parkowy i ogromne przestrzenie. Kiedy już wszystko było dopięte na ostatni guzik, problemem okazała się? pogoda. W dniu imprezy nadeszła nad Kraków i okolice potężna burza; miasto stanęło w korkach. Nasi goście okazali się jednak być tak stęsknieni spotkań, do których na co dzień nie ma okazji, że dojechali niemal w komplecie. Mieliśmy przyjemność gościć także przedstawicieli zaprzyjaźnionej słowackiej izby ? Slovenskiej Advokátskiej Komory. Wszyscy bawili się do późnej nocy. Mamy nadzieję, że znów będziemy mogli zobaczyć się za rok!

r. pr. Karolina Kolary


OIRP w Olsztynie

Na kajakach świętowała Dzień Radcy Prawnego olsztyńska izba. Spływ na trasie przystań Cerkiewnik?przystań Smolajny odbył się w dwóch turach: 3 i 10 lipca. Licząca według oficjalnych pomiarów 18 km trasa gwarantowała przepiękne widoki na lasy, dziką przyrodę i Dobre Miasto, gdzie przy elektrowni w starym młynie uczestników czekała krótka przenoska.

Na przystani w Smolajnach były pogadanki, kiełbaski i ognisko, gęsta grochówka i inne dodatki, także te przywiezione przez uczestników. Do zobaczenia najpóźniej za rok!

Red., www.oirp.olsztyn.pl


OIRP w Toruniu

 Osadzie Karbówko pod Toruniem 16 lipca toruńska izba uroczyście obchodziła Dzień Radcy Prawnego.

Obchody przybrały formułę pikniku, który pomimo szczególnego czasu zgromadził rekordową liczbę radców prawnych i aplikantów radcowskich. Po przywitaniu gości Dziekan Rady Ryszard Wilmanowicz złożył wszystkim radcom prawnym serdeczne życzenia, w szczególności powodzenia w życiu zawodowym, sprostania oczekiwaniom klientów, sprawnego wdrożenia systemu Portalu Informacyjnego Sądów, a także pomyślności w życiu prywatnym.                         

OIRP w Toruniu


OIRP we Wrocławiu

Świętowanie Dnia Radcy Prawnego wrocławska izba rozpoczęła 3 lipca i to z impetem. Tego dnia o godz. 9 wystartował IX Bieg o Puchar Dziekana. Atrakcyjne ścieżki biegowe Wrocławia pozwoliły na zorganizowanie wspaniałej trasy wyścigu, a sam bieg podzielony został na dwie kategorie. Laureatkami w kategorii kobiet zostały Małgorzata Mikołajek, Katarzyna Cierniewska i Kinga Kępa. Natomiast w kategorii mężczyzn zwyciężyli Paweł Behrendt, Wojciech Zakrzewski, mecenas Krzysztof Gąsiorowski.

Wisienką na torcie był tradycyjny, doroczny piknik radcy prawnego, który w tym samym dniu odbył się w ogrodzie OIRP we Wrocławiu. Członkowie naszego samorządu mogli poczuć gorące, egzotyczne rytmy dzięki koncertowi zespołu Tropical Trio z José Torresem na czele. Podczas pikniku wręczono również nagrody laureatkom i laureatom IX Biegu o Puchar Dziekana, natomiast Fundacja Radcowie Razem zbierała środki finansowe na pomoc dla naszego chorego samorządowego kolegi ? Oliwiera Lizaka.

Biuro Prasowe OIRP we Wrocławiu