SUKCESY RADCÓW PRAWNYCH NA X OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTWACH LEKARZY I PRAWNIKÓW W SZACHACH!

0

W Domu Architekta w Kazimierzu Dolnym w dniach 19–21 stycznia odbyły się X Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Prawników w Szachach. Impreza została zorganizowana przez Lubelską Izbę Lekarską i Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie przy współpracy Naczelnej Izby Lekarskiej i miasta Kazimierz Dolny. Mistrzostwa honorowym patronatem objęła Krajowa Rada Radców Prawnych. Uczestniczyło w nich łącznie ok. 80 osób.

Celem zawodów było wyłonienie indywidualnego mistrza polski lekarzy i mistrza polski prawników w szachach w 2024 r., a także najlepszej izby lekarskiej i izby radców prawnych. Ponadto bardzo ważna była integracja środowisk szachowych lekarzy i prawników, a także wypoczynek i rekreacja lekarzy, prawników oraz ich rodzin. W ramach mistrzostw rozegrano turnieje w szachach błyskawicznych i szachach szybkich. W rozgrywkach uczestniczyli radcowie prawni, adwokaci, komornicy, lekarze, notariusze, prokuratorzy, sędziowie oraz członkowie ich rodzin. W niedzielę została rozegrana symultana z mistrzem krajowym Michałem Praszakiem.

Galę zwieńczającą zawody poprowadzili r. pr. Tomasz Nawrot, a także pozostali członkowie komitetu organizacyjnego z ramienia prawników: r. pr. Michał Parzydeł, r. pr. Piotr Piwowarczyk, a także przedstawiciele Lubelskiej Izby Lekarskiej w osobach: lek. stom. Tomasz Wójcicki i prof. zw. dr hab. n. med. Marek Gogacz. Wręczyli dyplomy, medale oraz nagrody, w tym atrakcyjne puchary wykonane z drewna.

Mistrzem Polski prawników 2024 (klasyfikacja generalna) został Paweł Musiałkiewicz z OIRP w Poznaniu, wyprzedzając obrońcę tytułu Piotra Piwowarczyka z OIRP w Warszawie oraz prokuratora Sławomira Graffa z PO w Jeleniej Górze.

Drużynowym mistrzem Polski prawników w szachach została OIRP w Warszawie, wyprzedzając ORA w Warszawie i OIRP w Poznaniu.

Radca prawny Piotr Piwowarczyk z OIRP w Warszawie zdobył tytuł najlepszego prawnika dekady 20152024 w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach! Zaś tytuł najlepszego lekarza dekady otrzymał Tadeusz Taracha.

Mistrzem Polski lekarzy 2024 (klasyfikacja generalna) został Tadeusz Taracha z LIL w Lublinie, wyprzedzając Remigiusza Stańczuka z LIL w Lublinie, a także Jarosława Grochowskiego z LIL w Lublinie. n

r. pr. Piotr Piwowarczyk
przewodniczący komitetu organizacyjnego

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI ROZGRYWEK

X MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH:

l               Paweł Musiałkiewicz (OIRP w Poznaniu)

l               Marcin Kozłowski (OIRP w Warszawie)

l               Piotr Piwowarczyk (OIRP w Warszawie), wygrywając w barażu 2:0 ze Sławomirem Graffem (PO w Jeleniej Górze)

X MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW W SZACHACH SZYBKICH:

l               Piotr Piwowarczyk (OIRP w Warszawie)

l               Sławomir Graff (PO w Jeleniej Górze), wygrywając w barażu 2:0 z Pawłem Gugałą (ORA w Warszawie)

X MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW W SZACHACH KLASYFIKACJA GENERALNA:

l               Sławomir Graff (PO w Jeleniej Górze)

X MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH:

l               Tadeusz Taracha (LIL w Lublinie)

l               Jarosław Sawiniec (LIL w Lublinie)

l               Remigiusz Stańczuk(LIL w Lublinie)

X MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SZACHACH SZYBKICH:

1. Tadeusz Taracha (LIL w Lublinie)

2. Remigiusz Stańczuk(LIL w Lublinie)

3. Jarosław Grochowski (LIL w Lublinie)

X MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SZACHACH KLASYFIKACJA GENERALNA:

1. miejsce: Tadeusz Taracha  (LIL w Lublinie)

2. miejsce: Remigiusz Stańczuk(LIL w Lublinie)

3. miejsce: Jarosław Grochowski  (LIL w Lublinie)

NAJLEPSI ZAWODNICY X OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW LEKARZY I PRAWNiKÓW

– w klasyfikacji open

1. miejsce: Paweł Musiałkiewicz (OIRP w Poznaniu)

2.             miejsce: Piotr Piwowarczyk (OIRP w Warszawie)

3.             miejsce: Sławomir Graff (PO w Jeleniej Górze)

– w klasyfikacji młody mistrz:

1.             miejsce: Jan Taracha (LIL w Lublinie) ex aequo Kajetan Taracha (LIL w Lublinie)

3. miejsce: Wojciech Borowik (OIRP w Lublinie)

– w klasyfikacji kobiet:

1.             miejsce Joanna Barczyk-Telejko (ORA w Krakowie) ex aequo Weronika Łobacz (ORA w Warszawie)

3.             miejsce Olena Abdeljawwad (OIL w Gdańsku) ex aequo Julia Piwowarczyk (członek rodziny – OIRP w Warszawie)

3. miejsce: ORA w Warszawie

Tytuł Drużynowego Mistrza Prawników w Szachach Błyskawicznych oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski Prawników w Szachach Szybkich zdobyła Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, wyprzedzając Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu.

Drużynowym Mistrzem Polski Prawników 2024 została OIRP w Warszawie.

Drużynowym Mistrzem Polski Lekarzy 2024 została LIL w Lublinie.

Sędzią głównym imprezy był sędzia klasy międzynarodowej FA Piotr Piwowarczyk.

Sędziami asystentami byli Bronisław Samujło, Agnieszka Samujło i Małgorzata Samujło.