Prawie jak w Alpach, czyli XIX Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe Radców Prawnych i Aplikantów

0

XIX edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Narciarskich i Snowboardowych Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich odbyła się w dniach 2–5 marca 2023 r. Organizatorami wydarzenia była Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” we współpracy z Wolters Kluwer Polska. Patronat nad mistrzostwami objęła Krajowa Rada Radców Prawnych, którą reprezentowała podczas spotkania Skarbnik KRRP Joanna Kamieńska.

Zainteresowanie mistrzostwami zaskoczyło organizatorów, gdyż liczba nadesłanych zgłoszeń już w pierwszym tygodniu od ukazania się ogłoszenia wyniosła 75% dostępnych miejsc. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło 126 osób, z czego 64 osoby wzięły udział w zawodach na Jaworzynie Krynickiej. Uczestnicy mistrzostw zostali zakwaterowani w hotelach Pegaz i Jaworzyna Krynicka, co nie przeszkodziło w spotkaniach integracyjnych przy muzyce do późnych godzin nocnych. A ponieważ znaczną grupę stanowili wieloletni bywalcy tego wydarzenia, dawno niewidziani przyjaciele, znajomi z różnych części kraju mieli okazję do spotkania się i porównania swoich sił w zawodach. W gronie uczestników pojawiły się także zupełnie nowe osoby, radcowie prawni, adwokaci i osoby wykonujące inne zawody prawnicze, które, biorąc udział w zawodach, mogły doświadczyć wielu emocji związanych ze startem.

W tym roku cieszyliśmy się wyjątkowo piękną pogodą przez całe trzy dni, nie odbiegała ona od tej panującej w Alpach, warunki zaś na stoku Jaworzyny Krynickiej w dniu zawodów były bardzo dobre, co docenili nasi sportowcy.

Zarówno narciarze, jak i snowboardziści mieli do pokonania dłuższą niż w poprzednim roku trasę i wcale nie taką łatwą. Nasi zawodnicy poradzili sobie zarówno ze slalomem gigantem, jak i slalomem równoległym. Wskazać w tym miejscu musimy, że wśród uczestników zmagań sportowych było troje dzieci, które zaprezentowały wysoki poziom umiejętności narciarskich i kończyły trasę z naprawdę dobrymi czasami.

Jak co roku zawodnicy podeszli poważnie do zmagań na stoku Jaworzyny, co przełożyło się na wysoki poziom techniczny zjazdów i osiągane przez nich rezultaty.

W kategorii rodzinnej zwyciężyła rodzina Ilewiczów, której serdecznie dziękujemy za propagowanie sportu wśród dzieci; może w przyszłości będziemy kibicować mistrzom narciarskim.

Na uroczystym zakończeniu mistrzostw sfinansowane przez Krajową Izbę Radców Prawnych puchary i nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. oraz Fundację Radców Prawnych „Subsidio Venire” wręczali prezes Fundacji „Subsidio Venire” Michał Korwek i Skarbnik Krajowej Rady Radców Prawnych Joanna Kamieńska. Ceremonię poprowadził dyrektor sportowy r. pr. Tomasz Nawrot.

Podczas ceremonii Joanna Kamieńska podkreśliła, że wszyscy są wygrani, biorąc udział w tegorocznej XIX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Narciarskich i Snowboardowych Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich.

– A zatem za rok czeka nas jubileuszowa 20. edycja. Tym bardziej cieszy, że zainicjowane przez Krajową Radę Radców Prawnych 19 lat temu wydarzenie o charakterze sportowo-integracyjnym, którego organizację trzy lata temu przejęła ufundowana przez Krajową Radę Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire”, jest kontynuowane z powodzeniem, o czym świadczy państwa liczna tu obecność.

Podczas kolacji została przeprowadzona zbiórka na rzecz Fundacji „Między Niebem a Ziemią”, której prezesem jest radca prawny Sylwia Zarzycka. Zebrano kwotę 4270 zł i 30 euro. Po części oficjalnej uczestnicy mogli odprężyć się przy muzyce.

– Jako przedstawiciel Krajowej Rady, która – co chciałabym z całą mocą podkreślić – wspierała i wspiera fundację zarówno finansowo, jak i organizacyjnie, dziękuję państwu za udział i wspólną sportową zabawę. Wierzę, że zobaczymy się za rok – dodała Skarbnik KRRP.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wyrozumiałość, ciepło i tworzenie niezapomnianej atmosfery podczas wszystkich spotkań.

Na podium XIX Ogólnopolskich Mistrzostw Narciarskich i Snowboardowych Radców Prawnych i Aplikantów w Krynicy-Zdroju stanęli:

Dzieci

Michał Ilewicz z czasem 32.16

Mateusz Ilewicz z czasem 32.81

Maria Ilewicz z czasem 44.47

Kobiety Grupa I

Joanna Olszówka-Zarzecka z czasem 35.90

Kobiety Grupa II

Magdalena Szepczyńska-Bielawska z czasem 33.95

Justyna Fesnak z czasem 34.91

Marzena Okła-Anuszewska z czasem 35.68

Kobiety Grupa III

Irena Pacholewska-Urgacz z czasem 37.88

Justyna Pyrich z czasem 41.07

Patrycja Majchrzak-Borowska z czasem 41.80

Kobiety Grupa IV

Nela Litawska z czasem 32.78

Dagna Kozub z czasem 34.58

Justyna Walter z czasem 48.01

Mężczyźni Grupa V

Zbigniew Zagłoba z czasem 37.77

Andrzej Gabler z czasem 39.01

Stanisław Domalewski z czasem 41.52

Mężczyźni Grupa VI

Marcin Oszczak z czasem 29.49

Tomasz Nawrot z czasem 30.63

Michał Pankiewicz z czasem 30.99

Mężczyźni Grupa VII

Tomasz Czapla z czasem 29.27

Rafał Krześkiewicz z czasem 34.13

Wojciech Natkowski z czasem 35.48

Mężczyźni Grupa VIII

Jarosław Cierniak z czasem 27.42

Jakub Budzisz z czasem 37.51

Jakub Kłosowski z czasem 37.53

Narty goście

Mikołaj Oszczak z czasem 29.80

Zofia Fesnak z czasem 31.43

Wojciech Gabler z czasem 32.01

Snowboard I kobiety

Marta Kuczko z czasem 57.69

Monika Prajsnar z czasem 1:00.11

Izabela Hobler-Micherska z czasem 1:02.63

Snowboard II kobiety

l Aleksandra Sutowicz z czasem 1:01.92

Snowboard III mężczyźni

Maciej Sawicki z czasem 41.76

Michał Rajski z czasem 43.03

Igor Bąkowski z czasem 44.84

Snowboard IV mężczyźni

Łukasz Morawski z czasem 40.40

Piotr Mróz z czasem 42.99

Michał Maćkiewicz z czasem 44.45

Snowboard goście

Maciej Zaborski z czasem 41.70

Szymon Dulian z czasem 43.08

Grzegorz Drabarek z czasem 44.14

Slalom równoległy kobiet

Zofia Fesnak

Marzena Okła-Anuszewska

Dagna Kozub

Slalom równoległy mężczyzn

Jarosław Cierniak

Marcin Oszczak

Mikołaj Oszczak

Rodzinna

Bartosz Ilewicz, Michał Ilewicz

Najwięcej pucharów wznieśli w górę radcowie prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie – aż 13, w tym dwukrotnie r. pr. Marzena Okła-Anuszewska i r. pr. Marcin Oszczak.