Mistrzostwa narciarskie i snowboardowe ? To jest to, co wszyscy kochamy?

0
fot. Joanna Sito-Przymus

Kolejny rok, kolejne wyzwanie i pytanie, czy będzie śnieg. Po raz 17. Komisja Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych zorganizowała Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe Radców Prawnych i Aplikantów w Krynicy-Zdroju. W tegorocznej edycji imprezy, która trwała od 27 lutego do 1 marca, wzięło udział 170 osób z całej Polski. Mistrzostwa cieszą się ogromną popularnością, wiele osób wraca w kolejnych latach, ale i przybywają nowe twarze spragnione śniegu.

W dniu przyjazdu, czyli w czwartek wieczorem, odbyła się tradycyjnie odprawa z ekipą Super Play. Zawodnicy odebrali koszulki startowe oraz gadżety ufundowane przez patrona organizacyjnego mistrzostw wydawnictwo Wolters Kluwer. Spotkanie otworzył Michał Korwek, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych, i poprowadził je razem z Tomaszem Nawrotem, dyrektorem mistrzostw i członkiem Komisji Integracji KRRP. Panowie powitali uczestników i gości, wymienili patronów organizacyjnych oraz patrona medialnego. Po omówieniu programu, regulaminu i informacji o warunkach na stoku uczestnicy zostali zaproszeni na dyskotekę przy muzyce serwowanej z konsoli Dj-a.

WYZWANIE NA STOKU I WIECZORNY RELAKS

W piątek od godz. 10, przy pięknie padającym śniegu, ruszył trening na trasie nr 1. Niestety dla narciarzy i snowboardzistów było to wyzwanie ? przykryty na przemian świeżym puchem i lodem stok stał się sprawdzianem umiejętności i prawie przyczyną rezygnacji z mistrzostw kilku osób. Wieczorem relaksowano się na basenie, w jacuzzi, a potem przy ognisku, kolacji grillowej i kolejnej porcji świetnej muzyki.

Sobotni poranek przywitał wszystkich pięknym słońcem i lekkim mrozem. Narciarze i snowboardziści stawili się na starcie o godz. 10 i zawody ruszyły pełną parą. Około południa catering zapewniony przez hotel Pegaz wzmocnił zawodników i kibiców przed dalszymi zmaganiami na stoku. Po slalomie gigancie przyszedł czas na wyłonienie najlepszej ósemki narciarzy wśród kobiet i najlepszej szesnastki wśród mężczyzn w celu rozegrania slalomu równoległego. Było widowiskowo, energetycznie, muzycznie i na wysokim poziomie sportowym. Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na regenerację w basenie, saunie czy jacuzzi, a dla organizatorów czas na przygotowanie uroczystej kolacji z rozdaniem pucharów i nagród zwycięzcom.

Na kolacji kończącej mistrzostwa mieliśmy przyjemność gościć burmistrza miasta i gminy Krynica-Zdrój Piotra Rybę, jak się okazało radcę prawnego OIRP w Krakowie. Puchary i nagrody wręczali Michał Korwek ? Wiceprezes KRRP, Elwira Szurmińska-Kamińska ? Sekretarz KRRP, a także Bartosz Opaliński ? przewodniczący Komisji Integracji KRRP. Wyniki odczytał dyrektor mistrzostw Tomasz Nawrot ? członek Komisji Integracji KRRP. Nagrodami rzeczowymi mistrzostwa wsparły: wydawnictwo C.H.Beck, Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. oraz Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zwyciężczynie w kategorii snowboard kobiet, grupa II (od lewej): Marta Kuczko (Bydgoszcz), Karolina Błażejewska-Golińska (Bydgoszcz) i Agnieszka Ogrodnik (Kraków)
fot. Joanna Sito-Przymus

NIE TYLKO ZABAWA

Od kilku lat uczestnicy imprez sportowo-integracyjnych organizowanych przez Komisję Integracji KRRP wspierają charytatywnie różne instytucje i fundacje. W tym roku mieliśmy szansę wesprzeć Rodzinny Dom Dziecka nr 2 z Nowego Sącza i gościliśmy na wieczorze uroczystym dyrektora Pawła Dziedzica, który wzruszony przyjęciem przez uczestników opowiedział o codziennych zmaganiach i problemach domu. W czasie kwesty udało się zebrać 3516 zł.

Na koniec można też wspomnieć, iż w tym roku ? poza oficjalnym programem ? dwóch uczestników mistrzostw, wykorzystując kilka chwil przed śniadaniem, wbiegło sobie dla rozgrzewki na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Może za rok chętnych będzie więcej?

Wszystkim należą się podziękowania za obecność i hojne wsparcie rodzinnego domu dziecka. Dziękujemy sponsorom, sędziom i ekipie z Super Play, kierownictwu oraz załodze hoteli Pegaz i Jaworzyna.

Do zobaczenia za rok!