Aktualności OIRP

0

OIRP W POZNANIU

Film animowany promujący zawód radcy prawnego

Dlaczego w dalszym ciągu ludzie nie wiedzą, jaka jest różnica między radcą prawnym i adwokatem? Dlaczego wciąż musimy tłumaczyć, że radcowie mają taki sam zakres kompetencji jak adwokaci? Te i inne pytania często zadawali w izbie poznańskiej młodzi radcowie prawni. To właśnie oni podsunęli pomysł, aby wykorzystać nowoczesne metody i techniki komunikacji do promocji zawodu radcy prawnego. Tak powstał wyprodukowany na zlecenia poznańskiej izby film animowany.

To efekt realizacji zwycięskiego scenariusza w konkursie, którego zadaniem było przedstawienie w przystępny i merytoryczny sposób podstawowych informacji na temat naszego zawodu ? uwypuklenie kompetencji, zobrazowanie sytuacji, w których możemy pomóc, a także podkreślenie wartości, jakimi kierujemy się w ramach wykonywania naszej pracy oraz w życiu codziennym. Zwyciężczynią konkursu została Agata Odrobna.

Animacja została zamieszczona na stronie internetowej OIRP w Poznaniu oraz na stronie izby na portalu społeczno-
ściowym Facebook. Post od 1 czerwca do 1 lipca uzyskał zasięg na poziomie 32,2 tys. osób oraz wywołał aktywność równą 5,7 tys. (komentarze, udostępnienia, reakcje, kliknięcia), natomiast dwutygodniowa kampania reklamowa wykorzystująca film, skierowana do odbiorcy zewnętrznego, dotarła do ponad 43 tys. osób i została wyświetlona ponad 64 tys. razy.

TD

OIRP W WARSZAWIE

Platforma szkoleniowa dla wszystkich członków samorządu radców prawnych

Izba warszawska uruchomiła 8 czerwca nowoczesną, ogólnodostępną platformę e-learningową (EAR), która umożliwi członkom samorządu radcowskiego udział w zajęciach online, wykładach na żywo czy webinarach. Mogą z niej korzystać radcowie prawni i aplikanci radcowscy z całego kraju oraz prawnicy zagraniczni.

Dzięki temu projektowi radcowie prawni będą mogli nie tylko pogłębiać prawniczą wiedzę i rozwijać kompetencje potrzebne w codziennych relacjach zawodowych, lecz także wywiązywać się z wypełniania obowiązku doskonalenia zawodowego. Każda izba będzie miała również realny wpływ na jakość oraz liczbę materiałów szkoleniowych dostępnych na www.ear.oirpwarszawa.pl. Wszyscy członkowie samorządu radców prawnych należący do dowolnej OIRP w Polsce uzyskają dostęp do platformy po rejestracji na stronie www.ear.oirpwarszawa.pl/ oraz po potwierdzeniu zgłoszenia przez administratora. Wszelkie pytania i uwagi dotyczące platformy EAR można kierować na adres ear@oirpwarszawa.pl lub pomoctechniczna@oirpwarszawa.pl.

Redakcja, www.oirpwarszawa.pl

OIRP W POZNANIU

VII Drużynowe Mistrzostwa Polski Prawników w Tenisie Ziemnym

Na kortach WTT Kortowo w dniach 26?27 czerwca, przy zachowaniu obowiązujących standardów sanitarnych związanych z zagrożeniem epidemicznym, odbyły się VII Drużynowe Mistrzostwa Polski Prawników w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju jak zwykle była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, a honorowy patronat objął Dziekan Rady Zbigniew Tur.

o fot. Bartosz Jankowski o www.bartoszjankowski.pl o

Frekwencja dopisała jak w latach ubiegłych. Dzięki wspaniałej atmosferze panującej pomiędzy uczestnikami oraz przychylnej pogodzie udało się rozegrać wszystkie zaplanowane mecze. Rywalizacja stała jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. O wyniku wielu meczów decydowały pojedynki deblowe. Dziękujemy sponsorom: C.H.Beck i Prudential, którzy wsparli nas w tym trudnym okresie, oraz załodze WTT Kortowo za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Również i w tym roku uczestnicy korzystali z pomocy profesjonalnej opieki fizjoterapeutycznej.

Oto zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach: panie ? Magdalena Jeziorska, Aleksandra Ostrowska, Julia Mlost; panowie open ? Damian Bess, Tomasz Bess; panowie junior ? Tomasz Modro, Jacek Kłosiński; panowie junior starszy ? Piotr Zarzecki, Dariusz Kita, Jacek Kozłowski.

JD