Przechyły, ech, przechyły!

0

W VIII Ogólnopolskich Regatach im. Henryka Strzeleckiego o Puchar Dziekana OIRP w Poznaniu na Jeziorze Kierskim rywalizowało 15 czerwca 11 załóg.

Pogoda była iście żeglarska ? słońce na błękitnym niebie, ciepło jak w Chorwacji i wiatr w porywach do pięciu stopni. Wyścig miał przebiegać na trasie w kształcie trójkąta, wyznaczonej trzema ustawionymi na wodzie żółtymi bojami. Start i meta zawsze pod wiatr. To niezmienne standardy żeglarskie. Pierwszy bieg wygrała załoga na łódce nr 2 (Przemysław Musioł, Tomasz Babecki, Arkadiusz Wańcoch). Na drugim miejscu przypłynęli Maciej Szambelańczyk i Tomasz Janaszczyk. W drugim biegu na prowadzeniu ponownie była załoga jachtu nr 2, kiedy jury z przyczyn regulaminowych ten bieg unieważniło. W czasie tego biegu doszło do wywrotki łódki z numerem 8. Czterech żeglarzy znalazło się w wodzie i chociaż już po chwili podpłynęła pomoc, dobre następne 10 minut zajęło postawienie jachtu i sklarowanie w takim stopniu, aby załoga mogła wziąć udział w dalszych zawodach. Trzeci bieg wygrała łódka z numerem 5 i z Grzegorzem Antonowiczem za sterem. Drugie miejsce także i tym razem przypadło łódce nr 2 i to ta załoga ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w zawodach.

Tabela wyników

I miejsce ? Maciej Szambelańczyk, Tomasz Janaszczyk,

II miejsce ? Przemysław Musioł, Tomasz Babecki, Arkadiusz Wańcoch,

III miejsce ? Hubert Sommerrey, Mateusz Wojciechowski, Bartosz Bednarek.

Uroczyste wręczenie pucharu przez Dziekana Rady OIRP w Poznaniu Zbigniewa Tura nastąpiło wieczorem w czasie tradycyjnego pikniku radcowskiego. Obok pucharu zwycięska załoga otrzymała nagrody ufundowane przez rodzinę Henryka Strzeleckiego. Gratulacje należą się zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom. ?