Mistrzostwa w czasach epidemii

0

Choć z powodu sytuacji epidemicznej w kraju XIX Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w Tenisie przez jakiś czas stały pod znakiem zapytania, ostatecznie udało się je rozegrać. Na turniej w dniach 20?23 sierpnia zjechali do Gdyni nie tylko jego najwierniejsi zawodnicy, lecz także nowi gracze. Mistrzostwa rozegrano w świetnych humorach, z pozytywną energią i zdrową sportową rywalizacją.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było, jaka liczba uczestników przyjedzie na turniej. Część osób ze względu na zaliczenie do grupy zwiększonego ryzyka nie odwiedziła nas, a inni ? jak koledzy z Wrocławia czy Katowic (grupa zawodników licznie przybywająca na turniej) ? wybrali inny amatorski turniej (Mistrzostwa Polski Amatorów we Wrocławiu) lub po prostu zaplanowany wyjazd wakacyjny.

Pomimo tylu przeciwności do Gdyni przyjechali najwierniejsi zawodnicy turnieju, a wśród nich: Magdalena Szepczyńska, Andrzej Nowicki, Sławomir Leśniewski, Jarosław Dobrowolski i wielu innych. Nie zawiedli swoją walecznością i poziomem gry, o czym świadczą wyniki ich meczów, zdobyte puchary i medale. Biorąc pod uwagę opisane wyżej okoliczności, frekwencję można uznać za przyzwoitą. Turniej w tym roku, tak jak w zeszłym, odbywał się na kortach Arki Gdynia. Pogoda i tym razem dopisała i jedynie w sobotę w godzinach popołudniowych zaczął padać lekki deszcz.

SPECJALNE WYMOGI SANITARNE

Otwarcia turnieju tradycyjnie dokonał Michał Korwek, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych, witając zawodników, gospodarza i gości, tj. Jerzego Moska, Dziekana Rady OIRP w Gdańsku, Witolda Nowaka, prezesa zarządu Kortów Tenisowych Arka, Tomasza Krużyckiego, sędziego głównego mistrzostw, Michała Stankiewicza, wydawcę ?Prestiżu. Magazynu trójmiejskiego?, i Karola Kacperskiego, fotografa ?Prestiżu. Magazynu trójmiejskiego?.

Ze względu na wymogi sanitarne nie zaplanowano uroczystej imprezy integracyjnej. Przed rozpoczęciem turnieju wszystkich zawodników poddano badaniu temperatury i odebrano stosowne oświadczenia dotyczące stanu zdrowia, zatem zachowano standardy czasu epidemii. Mimo takich okoliczności rywalizacja na kortach przebiegała emocjonująco.

Zwyczajowo w kat. 66+ wygrał Andrzej Nowicki z Katowic, któremu w tym roku stuknie siedemdziesiątka. 
W kategorii 56+ brylował Sławomir Leśniewski z Warszawy, który biegał na korcie jak baletnica, kąsając swoim sławetnym slajsem z bekhendu. Drogę usłaną różami i zakończoną sukcesem przeszedł Jarosław Dobrowolski z Poznania, występujący po raz drugi w kategorii 46+. W grupie przegrał z Waldemarem Sikorskim w super tie-breaku, by ponownie po wyjściu z niej spotkać się z nim w finale i zrewanżować wygraną w dwóch setach. Ten zawodnik może zaliczyć tegoroczny występ w turnieju do bardzo udanych, gdyż w parze z Marcinem Jędruskiem pokonał w finale debla parę Bartosz Paczesny, Michał Radziejewski z Gdańska. W kategorii 36+ wygrał Bartosz Paczesny (Gdańsk), rewanżując się za zeszłoroczną przegraną Marcinowi Jędruskowi (Poznań), a w kategorii open mieliśmy powtórkę  z zeszłego roku ? czyli triumf Pawła Bilickiego (Szczecin). W mikście podobnie jak w zeszłym roku na szczycie podium stanęła para Magdalena Jeziorska, Paweł Bilicki. W turnieju pocieszenia kolejny puchar dla Warszawy zdobył Zbigniew Lichocki. Puchar Fair Play za najdłuższy mecz i najkrótszy set turnieju otrzymał Bogdan Dobija-Dziubczyński. Za najlepszych zawodników turnieju, można rzec next generation, uznano Magdalenę Jeziorską i Pawła Bilickiego.

DO ZOBACZENIA ZA ROK

Sędziowaniem turnieju jak zwykle profesjonalnie zajął się Tomasz Krużycki, który sprawnie przeprowadził losowanie, planował gry i nadzorował ich przebieg. Imprezę zakończono na kortach Arki Gdynia, gdzie wręczono zawodnikom puchary za pierwsze i drugie miejsca, medale i dyplomy za trzecie oraz nagrody od sponsorów. Puchary wręczali Elwira Szurmińska-Kamińska, Sekretarz KRRP, Michał Korwek, Wiceprezes KRRP, Bartosz Szolc-Nartowski, Wicedziekan Rady OIRP w Gdańsku, oraz Piotr Zarzecki, członek Komisji Integracji KRRP. 

Korzystając z okazji, dziękujemy partnerowi organizacyjnemu mistrzostw ? Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. ? oraz patronom medialnym ? dwumiesięcznikowi ?Radca Prawny? i ?Prestiżowi. Magazynowi trójmiejskiemu?.

W imieniu organizatorów dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za przybycie i dostarczenie wielu wrażeń i pozytywnej energii. Życzę wszystkim dużo zdrowia. Do zobaczenia w przyszłym roku, oby w lepszych czasach! N

WYNIKI

Singiel kobiet open

I miejsce: Magdalena Jeziorska (Łódź)

II miejsce: Róża Radom (Poznań)

III miejsce: Elżbieta Popowska (Poznań)

Singiel kobiet 36+

I miejsce: Joanna Olszówka-Zarzecka (Katowice)

II miejsce: Magdalena Szepczyńska (Kraków)

Singiel mężczyzn open

I miejsce: Paweł Bilicki (Szczecin)

II miejsce: Michał Kurek (Warszawa)

III miejsce: Tomasz Bess (Kraków)

Singiel mężczyzn 36+

I miejsce: Bartosz Paczesny (Gdańsk)

II miejsce: Marcin Jędrusek (Poznań)

III miejsce: Michał Radziejewski (Gdańsk)

Singiel mężczyzn 46+

I miejsce: Jarosław Dobrowolski (Poznań)

II miejsce: Waldemar Sikorski (Poznań)

III miejsce: Piotr Zarzecki (Katowice), 
ex aequo Michał Korwek (Olsztyn)

Singiel mężczyzn 56+

I miejsce: Sławomir Leśniewski (Warszawa)

II miejsce: Janusz Dziedzic (Warszawa)

III miejsce: Bogdan Dobija-Dziubczyński (Gdańsk), 
ex aequo Maciej Misiewicz (Kraków)

Singiel mężczyzn 66+

I miejsce: Andrzej Nowicki (Katowice)

Debel kobiet open

I miejsce: Joanna Olszówka-Zarzecka (Katowice)/
Magdalena Jeziorska (Łódź)

II miejsce: Róża Radom (Poznań)/Elżbieta Popowska (Poznań)

Debel mężczyzn:

I miejsce: Jarosław Dobrowolski (Poznań)/
Marcin Jędrusek (Poznań)

II miejsce: Bartosz Paczesny (Gdańsk)/
Michał Maciejewski (Gdańsk)

III miejsce: Jakub Sewerynik (Warszawa)/Piotr Zarzecki (Katowice), ex aequo Sławomir Leśniewski (Warszawa)/Michał Kurek (Warszawa)

Mikst open

I miejsce: Magdalena Jeziorska (Łódź)/Paweł Bilicki (Szczecin)

II miejsce: Joanna Olszówka-Zarzecka (Katowice)/
Piotr Zarzecki (Katowice)

III miejsce: Magdalena Szepczyńska (Kraków)/Jakub Sewerynik (Warszawa), ex aequo Róża Radom (Poznań)/Waldemar Sikorski (Poznań)