E-kirp to bogata i ciągle rozwijana skrzynka z narzędziami dla radcy

0
Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik Fot. Piotr Gilarski

Rozmowa z Włodzimierzem Chróścikiem, Prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych.

Platforma e-kirp.pl rozwija się dynamicznie ? pojawiają się nowe treści i funkcjonalności. Co szczególnie interesującego znajdą tam użytkownicy?

Dbamy o to, żeby wszystkie treści na platformie były interesujące. Co najważniejsze, e-kirp.pl to narzędzie, które wspiera radców prawnych i aplikantów w różnych obszarach. Najbardziej rozbudowany z nich to oczywiście e-learning, natomiast trzeba też pamiętać o module zarządzania swoją wizytówką w wyszukiwarce szukajradcy.pl, o zamieszczonych tam ważnych informacjach (jak np. ubezpieczenie dla radców) czy module zarządzania zgodami na udział w rozmaitych samorządowych aktywnościach (np. konkursach). Tak więc e-kirp to bogata i ciągle rozwijana skrzynka z narzędziami dla radcy prawnego. Jeśli natomiast chodzi o nowości w module e-learningowym, to na pewno warto zwrócić uwagę na nowy cykl szkoleń z umiejętności miękkich oraz trzy ścieżki specjalizacyjne dla aplikantów: prawo nowych technologii, prawa człowieka oraz marketing usług prawniczych. Zapisy są już otwarte, warto z nich skorzystać.

Czy wiadomo już, jak oceniają nową platformę użytkownicy?

Nie prowadziliśmy dotąd żadnego szerszego badania opinii na ten temat, bo na razie nie ma takiej potrzeby, natomiast głosy, które do nas docierają, są pozytywne, a czasem wręcz entuzjastyczne. Nowa platforma jest intuicyjna, funkcjonalna, czytelna na poziomie designu, więc łatwa w użytkowaniu. Coraz więcej radców prawnych i aplikantów zakłada na niej swoje konta, co też jest dobrą miarą sukcesu tego narzędzia. Na połowę września br. kilkanaście tysięcy radców prawnych i aplikantów ma już dostęp do platformy, a aktywnie korzysta z niej ponad 6000 radców i aplikantów. Oczywiście na bieżąco analizujemy usability platformy i korygujemy te elementy, które można ulepszyć ? przy tak skomplikowanych narzędziach to zawsze proces, ale w naszym przypadku jesteśmy już w bardzo dobrym punkcie. A będzie tylko lepiej.

Minęła połowa cyklu szkoleniowego, w którym radcy prawni muszą zebrać określoną liczbę punktów. Czy oferta platformy e-kirp.pl to narzędzie wsparcia dla spóźnialskich, którzy mogą uzupełnić brakujące punkty za pomocą szkoleń online?

Z pewnością, ale też jestem przekonany, że każdy radca prawny czy aplikant radcowski, który chce się rozwijać, włączy platformę do zestawu swoich narzędzi do samokształcenia i rozwijania kompetencji. Oferta, jaką prezentujemy na platformie, jest tak szeroka (i ciągle rozwijana), że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Każde ze szkoleń jest ?wycenione? na określoną liczbę punktów, zatem łatwo skomponować zestaw, który nie tylko pozwoli rozbudować kompetencje w potrzebnych nam obszarach, ale także przy okazji zebrać wymaganą liczbę punktów szkoleniowych. Dlatego zachęcam każdego radcę prawnego i aplikanta radcowskiego, który jeszcze nie ma swojego profilu na e-kirp.pl, by taki profil założył, a zakładkę z platformą dodał do ulubionych w swojej przeglądarce.