Aktualności OIRP

0

OIRP W WARSZAWIE

Zestawienie ofert podpisu kwalifikowanego dla radców prawnych

Komisja LegalTech przy izbie warszawskiej przygotowała zestawienie najkorzystniejszych ofert podpisu kwalifikowanego dla radców prawnych.

Podpis kwalifikowany to podpis elektroniczny, który ma taką samą moc prawną jak własnoręczny podpis.  Dodatkowo jest poświadczony specjalnym certyfikatem kwalifikowanym, który umożliwia weryfikację składającego podpis. Używać go może jedynie ta osoba, do której podpis i certyfikat są przyporządkowane. Wykaz dostawców usługi podpisu kwalifikowanego oprócz opisów dostępnych pakietów zawiera także informacje dotyczące okresu ważności, wsparcia merytorycznego i technicznego ze strony wybranych firm, a także wymienia dodatkowe usługi zawarte w cenie i przydatne uwagi na temat poszczególnych ofert.

Porównanie ofert można znaleźć na stronie: https://www.oirpwarszawa.pl/oferty-podpisu-kwalifikowanego-dla-radcow-prawnych-zestawienie-komisji-legaltech/.

Redakcja, www.oirpwarszawa.pl

OIRP W GDAŃSKU

Międzynarodowy Twinning of Lawyers na temat nowych technologii

Nowe technologie oraz ich etyczne stosowanie w ramach zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego to główny temat tegorocznego Twinningu Prawników. Wydarzenie, które odbyło się 12 września, zorganizowały Europejskie Stowarzyszenie Prawników (AEA-EAL) wspólnie z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku oraz Radą Adwokacką Rejonu Odessy i w porozumieniu z adwokaturami Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kaliningradu, Kirgistanu, Uzbekistanu i Mołdawskim Stowarzyszeniem Młodych Prawników (MYLA). Celem Twinningu Prawników jest wzmacnianie wzajemnych kontaktów prawników z krajów Unii Europejskiej z koleżankami i kolegami z Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Wydarzenie odbyło się już po raz drugi. Zeszłoroczny twinning w Gdańsku okazał się wielkim sukcesem. Spotkanie w 2020 r. miało się odbyć w Odessie na Ukrainie, jednak ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa musieliśmy przyjąć formę wirtualnej konferencji.

Anna Kluczek-Kollár

OIRP W GDAŃSKU

Sukcesy gdańskiej drużyny piłkarskiej w dobie koronawirusa

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa piłkarska reprezentacja OIRP w Gdańsku wróciła na piłkarskie boiska w kolejnej już edycji Piłkarskiej Ligi Szóstek ?PL3?, zrzeszającej na sportowych arenach przedstawicieli biznesu z całego Trójmiasta.

Bardzo dobry wynik osiągnięty w zimowej edycji rozgrywek, w której nasza reprezentacja zajęła najwyższe w swojej historii 3. miejsce, potwierdzony następnie w corocznym VIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Środowisk Prawniczych 
w Pruszczu Gdańskim, gdzie wystawiliśmy dwie drużyny plasujące się odpowiednio na 2. i 4. miejscu, zapowiadały niezwykłe emocje związane z powrotem naszych piłkarzy na boiska trawiaste.  W 11 rozegranych spotkaniach zdobyliśmy zawrotne 18 punktów i zajmujemy aktualnie 6. miejsce w tabeli.

Anna Kluczek-Kollár

OIRP W LUBLINIE

Sztafeta radców prawnych w charytatywnym biegu biznesowym

W niedzielę 6 września odbył się w Lublinie Poland Business Run, największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga wspierać osoby po amputacjach. Tegoroczna edycja była pierwszą organizowaną w sposób nietypowy. Biegacze samodzielnie pokonywali dystans 4 km, a swój wynik wprowadzali do aplikacji. Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie reprezentowała sztafeta radców prawnych, którzy pomimo trudnych warunków pogodowych podjęli wyzwanie i z sukcesem, w pięknych okolicznościach przyrody, ukończyli bieg. 

OIRP W LUBLINIE

Studenci Uniwersytetu Dziecięcego UMCS poznali zawód radcy prawnego

EU

W sobotę 29 sierpnia Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie wraz z Uniwersytetem Dziecięcym UMCS zorganizowała w ogrodzie botanicznym uniwersytetu wydarzenie pod nazwą ?Pożegnanie lata?. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się o swoich prawach i zapoznać z zawodem radcy prawnego. Film z tego wydarzenia można obejrzeć na Facebooku lubelskiej izby.

EU