Cudowne, słoneczno-deszczowe Mazury

0
Fot.: Dariusz Sankowski z Pixabay

Zakończyło się słoneczno-deszczowe, wreszcie bezpandemiczne, XII Spotkanie Integracyjne ?Mazury Cud Natury?, zorganizowane przez Fundację Radców Prawnych ?Subsidio Venire? przy współudziale Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie, Wolters Kluwer Polska i pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych. Wszystkich uczestników spotkania gościliśmy w dniach 26?29 maja w hotelu Amax położonym nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego.

Uroczystego otwarcia imprezy podczas czwartkowej kolacji grillowej w hotelowym garden barze dokonał Michał Korwek, Wiceprezes KRRP, Prezes Fundacji Radców Prawnych ?Subsidio Venire? i Wicedziekan Rady OIRP w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety przygotowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie oraz Gminę Piecki. Rozmowy, zabawa, dyskusje i tańce trwały do późna.

W piątek rano część uczestników udała się na trasę kajakową rzeką Krutynią, część wybrała rejs żaglówkami, a część rowery i spacery po okolicy. Pogoda była zmienna, z przewagą słońca. I tak grupa kajakowa akurat tak szczęśliwie wbiła się w okienko pogodowe, że opaleni uczestnicy w stanie suchym przemierzyli kajakami przepiękną Krutynię na odcinku od miejscowości Krutyń do Ukty z przystankiem w miejscowości Rosocha (13 km), a nieliczni dopłynęli nawet do miejscowości Nowy Most (plus 10 km). Grupa żeglarzy miała trochę mniej szczęścia, bo trafiła co prawda również na słońce, ale także na szkwał, który napędził strachu nie tylko im, ale także doświadczonym miejscowym sternikom. Z tego powodu zaplanowano nawet podjęcie prosto ?z wody? (czyli z pokładu jachtu) żeglarzy grupy ?Imprezowy Białystok? na pokład statku, na którym odbyła się wieczorna piątkowa kolacja. Rejs statkiem z widokiem zachodzącego nad Mikołajkami słońca, a potem gwiaździste niebo nad Śniardwami i Bełdanami i rozświetlone iluminacjami Mikołajki, a także tańce na pokładzie pozostaną na długo w pamięci uczestników rejsu.

W sobotę pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany. Nie przeszkodziła jednak, aby kajakarze zdobyli nowe odznaki sprawności na kolejnym 10-kilometrowym odcinku malowniczej Krutyni, a kilku z nich przeszło przyspieszony kurs, jak należycie wiosłować, aby opanować kajak i nie płynąć tyłem zakosami w górę rzeki. Osoby, które wybrały żaglówki, troszeczkę opalone i zadowolone z żeglowania cumowały przy hotelowej kei.

Wieczór spędziliśmy na kolacji w hotelu Amax, gdzie obserwując finał Ligii Mistrzów, przy tańcach delektowaliśmy się wyśmienitą kuchnią i wymienialiśmy opowieści nie tylko z wydarzeń ostatnich dni, ale również z wszystkich wyjazdów organizowanych przez Fundację Radców Prawnych ?Subsidio Venire?.

Oczywiście jak co roku zaskoczyła nas niedziela rano ? czas rozjazdów, rozstań, pożegnań uczestników, pierwszych lub ostatnich spacerów dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zobaczyć Mikołajek. Ostatnia kawa, herbata, woda, spacer i do domu?

Dziękuję wszystkim uczestnikom za ten wspaniale spędzony czas i mam nadzieję, że zobaczymy się za rok na szczęśliwym, tym razem XIII Spotkaniu Integracyjnym ?Mazury Cud Natury?.