Gdańsk zalał Łódź

0

Dosłownie i w przenośni drużyna OIRP w Gdańsku rozbiła biegowy bank podczas tegorocznych mistrzostw Polski radców prawnych na dystansie 10 km, organizowanych podczas Biegu Fabrykanta w Łodzi.

Nasza ekipa była chyba najbardziej rozpoznawalną drużyną podczas tych mistrzostw i to nie tylko dzięki uzyskanym wynikom, ale dzięki urokowi, poczuciu humoru całej załogi, a wszystko to podkreślały nasze nowe „uniformy”, bo dzięki nim byliśmy natychmiast identyfikowani. Niemal każdy z nas doświadczył niesamowitego dopingu, podczas którego często padały słowa: „Gdańsk, oni z Gdańska, znowu Gdańsk”.

W tegorocznej 12. już edycji Biegu Fabrykanta, podczas którego odbywają się mistrzostwa Polski radców, wzięło udział
ok. 1000 zawodniczek i zawodników. Nasi zawodnicy pomimo wielkiego upału mają się czym pochwalić, szczególnie dumni jesteśmy z Tomasza Wojciechowicza, który zdeklasował rywali, uzyskując niesamowity czas 37:02, co dało mu tytuł mistrza Polski radców prawnych i pozwoliło uplasować się w kategorii open na 13. pozycji. Brawa należą się również Annie Stępień, która na mistrzostwach zajęła drugą lokatę wśród kobiet. Słowa uznania także dla Karoliny Węgrzyńskiej-Górzyńskiej i Kasi Skopczyńskiej, które zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce w klasyfikacji. Na pierwszym miejscu w kategorii wiekowej uplasował się również nasz kolega Damian Labuda.

A na koniec wielka niespodzianka dla nas samych, bowiem nasza drużyna w składzie: Tomasz Wojciechowicz, Damian Labuda, Tomasz Oleksiewicz oraz Anna Stępień w kategorii drużynowej podczas rozgrywanych mistrzostw Polski zajęła 2. miejsce, ale co ważniejsze – w całym Biegu Fabrykanta, w którym rywalizowały aż 34 drużyny, zajęła prestiżowe 3. miejsce w klasyfikacji drużyn open.