Ogólnopolski turnus rehabilitacyjny radców prawnych – seniorów w Krynicy Zdroju

0

W dniach od 8 do 21 sierpnia 2017 r. ? podobnie jak co roku, radcowie prawni – emeryci przebywali w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym ?Lwi Gród? w Krynicy Zdroju,  na turnusie rehabilitacyjnym. Krynica przywitała nas bardzo ładną pogodą, ku naszemu zadowoleniu utrzymywała się ona  przez prawie cały okres pobytu. Dyrekcja Ośrodka zapewniła nam bardzo dobre zakwaterowanie i wyżywienie, a przede wszystkim sprawnie zorganizowane i fachowo przeprowadzone zabiegi rehabilitacyjne, indywidulanie dobrane do potrzeb poszczególnych osób.

Turnus  w Krynicy różnił się od innych tym, że ośrodek organizował szereg imprez, wycieczek i spotkań.  Mieliśmy możliwość aktywnego spędzania czasu poza ośrodkiem, zwiedzania miasta i okolic w ramach imprez organizowanych przez dyrekcję ośrodka, a także indywidulanie. Między innymi braliśmy udział w wycieczce na Jaworzynę Krynicką, czy w spływie Dunajcem. Atrakcjami Krynicy są nie tylko wody mineralne i zabytki architektury uzdrowiskowej, ale także liczne imprezy kulturalne, a przede wszystkim odbywający się corocznie Festiwal im. Jana Kiepury. Właśnie w czasie naszego pobytu, w dniach od 12-19 sierpnia, odbywał się 51. Europejski Festiwal im. Jana Kiepury. Krynica żyła muzyką. Odbyło się ponad 30 imprez z udziałem ponad 500 artystów polskich i zagranicznych, w tym kilkudziesięciu śpiewaków, 9 orkiestr, 3 balety i 2 chóry. Każdy z nas miał więc możliwość w zależności od upodobań uczestniczyć w tych imprezach. Organizatorzy naszego turnusu stworzyli nam niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w tej wspaniałej uczcie duchowej.

W tak radosnej i rozśpiewanej atmosferze dwa tygodnie minęły jak sen.

W imieniu uczestników turnusu składam serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności organizatorom pobytu, na ręce członków Kapituły Fundusz Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie i Rzecznika Kapituły Funduszu Seniora Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, koleżance Irenie Kopiec