Narciarze i snowboardziści znów na stoku

0

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią z ogromną ostrożnością Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” zorganizowała, przy patronacie Krajowej Rady Radców Prawnych i wsparciu finansowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. Odbyły się one w dniach 3–6 marca 2022 r. w Krynicy-Zdroju, a na stoku spotkało się 106 osób z całej Polski.

 

Pogoda na mistrzostwach zawsze była największą niewiadomą, w tym roku śnieg pięknie prószył przez całe trzy dni, zachęcając do wyjścia na stok.

Zawody rozgrywane były na trasie nr 6, zmienionej przez ekipę sędziowską z wcześniej zarezerwowanej trasy nr 1. Na początku odbył się slalom gigant narciarski i snowboardowy, a po nim 16 mężczyzn i 8 kobiet z najlepszymi narciarskimi czasami startowało w konkurencji slalom równoległy.

Uroczystość wręczenia pucharów zwycięzcom XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Narciarskich i Snowboardowych Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich odbyła się tradycyjnie podczas ostatniego wieczoru, który poprowadził Tomasz Nawrot z OIRP w Warszawie, puchary oraz nagrody wręczał Michał Korwek, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych i prezes zarządu fundacji Subsidio Venire.

Gościem wieczoru była Sylwia Zarzycka, prezes fundacji „Między niebem a ziemią”, która zaprezentowała napisaną przez siebie książkę „Między niebem a ziemią. Książka pełna cudów” i zwróciła się z prośbą o wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych dzieci ukraińskich rodzin, które fundacja wspiera. W czasie wieczoru zebrano ponad 8 tys. zł, za co ogromnie dziękujemy!

Mistrzostwa organizacyjnie wsparły Wydawnictwo C.H.Beck, przekazując nagrody dla zwycięzców, oraz Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, przekazując nagrody dla laureatów pierwszych miejsc oraz upominki dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy, że byliście z nami w tym trudnym czasie, i do zobaczenia oby szybciej niż za rok!

Joanna Sito-Przymus, Biuro KRRP

Michał Korwek, Wiceprezes KRRP

Zwycięzcy XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Narciarskich i Snowboardowych Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich

Slalom dzieci

1. Piotr Gałwiaczek

2. Mateusz Ilewicz

3. Michał Ilewicz

4. Weronika Milewska

5. Zofia Kuczko-Kaniewska

Kategoria rodzinna

I miejsce – Dariusz Gałwiaczek, Piotr Gałwiaczek

II miejsce – Bartosz Ilewicz, Mateusz Ilewicz

III miejsce – Marcin Milewski, Weronika Milewska

Slalom gigant narty

Kobiety, grupa II

I miejsce – Joanna Olszówka-Zarzecka (OIRP w Katowicach)

II miejsce – Ewelina Szybowska (OIRP w Krakowie)

III miejsce – Anna Wrona (OIRP w Lublinie)

Kobiety, grupa III

I miejsce – Irena Pacholewska-Urgacz (OIRP w Krakowie)

II miejsce – Joanna Rajchel (OIRP w Rzeszowie)

III miejsce – Elżbieta Kamińska (OIRP we Wrocławiu)

Kobiety, grupa IV

I miejsce – Nela Litawska (OIRP w Łodzi)

II miejsce – Marta Kaźmierczak (OIRP we Wrocławiu)

III miejsce – Ilona Kowalska (OIRP w Łodzi)

Mężczyźni, grupa V

I miejsce – Bogdan Dobija-Dziubczyński (OIRP w Gdańsku)

II miejsce – Andrzej Gabler (OIRP w Warszawie)

III miejsce – Grzegorz Stelmach (OIRP w Warszawie)

Mężczyźni, grupa VI

I miejsce – Marek Duszyński (OIRP w Lublinie)

II miejsce – Marcin Oszczak (OIRP w Warszawie)

III miejsce – Rafał Kryciński (OIRP we Wrocławiu)

Mężczyźni, grupa VII

I miejsce – Maciej Gacoń (OIRP we Wrocławiu)

II miejsce – Wojciech Natkowski (OIRP w Krakowie)

III miejsce – Rafał Krześkiewicz (OIRP w Łodzi)

Mężczyźni, grupa VIII

I miejsce – Piotr Szymczyk (OIRP w Wałbrzychu)

II miejsce – Jakub Budzisz (OIRP w Łodzi)

III miejsce – Krzysztof Sobczyński (OIRP w Łodzi)

Goście

I miejsce – Mikołaj Oszczak

II miejsce – Wojtek Gabler

III miejsce – Jacek Krzywkowski

Slalom równoległy kobiet

I miejsce – Nela Litawska (OIRP w Łodzi)

II miejsce – Marta Kaźmierczak (OIRP we Wrocławiu)

III miejsce – Joanna Olszówka-Zarzecka (OIRP w Katowicach)

Slalom równoległy mężczyzn:

I miejsce – Piotr Szymczyk (OIRP w Wałbrzychu)

II miejsce – Marcin Oszczak (OIRP w Warszawie)

III miejsce – Rafał Kryciński (OIRP we Wrocławiu)

Snowboard kobiet, grupa II

I miejsce – Marta Kuczko (OIRP w Bydgoszczy)

II miejsce – Justyna Bratek (OIRP w Katowicach)

III miejsce – Agnieszka Ogrodnik (OIRP w Krakowie)

Snowboard mężczyzn, grupa I

I miejsce – Łukasz Morawski (OIRP w Krakowie)

II miejsce – Maciej Sawicki (OIRP w Warszawie)

III miejsce – Piotr Mróz (OIRP w Krakowie)

Snowboard mężczyzn, grupa II

I miejsce – Łukasz Łyszczarek (OIRP we Wrocławiu)

II miejsce – Filip Bonowicz (OIRP w Łodzi)

III miejsce – Michał Maćkiewicz (OIRP w Łodzi)

Snowboard goście

I miejsce – Grzegorz Drabarek