Aktualności OIRP

0

OIRP W LUBLINIE
Fundacja ?Znam prawo? przygotowała szlachetną paczkę

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie wraz z Fundacją ?Znam prawo? tradycyjnie już dołączyła do projektu Szlachetna Paczka. Tym razem wsparliśmy matkę samotnie wychowującą trójkę dzieci. Zebrane fundusze pozwoliły na zakup niezbędnych rzeczy dla rodziny, m.in. produktów żywnościowych, środków czystości. W paczce znalazły się również prezenty ? laptop, torebki
i piłka. Dziękujemy za okazaną dobroć, wsparcie i każdą złotówkę na ten szczytny cel!

EU

OIRP W LUBLINIE

Akcja dla seniorów ?Wspieramy się nawzajem?

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie rozpoczęła akcję ?Wspieramy się nawzajem?. Akcja jest skierowana do członków lubelskiej izby, w szczególności seniorów, którzy w okresie pandemii mogą potrzebować pomocy. Wolontariusze ? radcowie prawni i aplikanci ? starają się objąć wsparciem osoby potrzebujące pomocy w zakresie codziennych potrzeb, m.in. w zakupach czy załatwieniu spraw administracyjnych. Izba lubelska udostępniła numer telefonu 785 110 372 działający codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9?14, pod którym można zgłosić nazwisko osoby i rodzaj potrzebnego wsparcia.


EU

OIRP W OLSZTYNIE
Paczka i koncert dla rodziny


Radcowie prawni i aplikanci izby olsztyńskiej wsparli w projekcie Szlachetnej Paczki potrzebującą rodzinę. Marzeniem rodziny były nie tylko niezbędne do życia produkty, lecz także coś, czego w trakcie pandemii spełnić nie byliśmy w stanie ? bilety do filharmonii. Jednak, kiedy Mahomet nie może przyjść do góry, to góra? W sali izby, z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego, dla rodziny zagrali nasi przyjaciele ? muzycy Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Warto pomagać!


r. pr. Katarzyna Skrodzka-Sadowska

OIRP W OLSZTYNIE
Porozumienie OIRP w Olsztynie i WPiA UWM

Dziekan Rady OIRP w Olsztynie r. pr. Katarzyna Skrodzka-Sadowska wraz z Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. dr. hab. Jarosławem Dobkowskim podpisali 11 grudnia ub.r. porozumienieo współpracy w zakresie m.in.: upraktycznienia realizowanych zajęć ze studentami, współpracy w organizacji szkoleń, kursów, studiów podyplomowych
i współpracy przy promocji zawodu radcy prawnego i OIRP w Olsztynie.


r. pr. Katarzyna Skrodzka-Sadowska

OIRP W POZNANIU
Radcowie wolontariusze kwestują dla WOŚP

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu zadebiutuje 31 stycznia podczas 29. Finału WOŚP jako Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze ? radcowie prawni z izby poznańskiej, będą kwestować na rzecz Orkiestry. Cały czas można również wpłacać pieniądze przez internet do e-skarbonki sztabu OIRP w Poznaniu: https://eskarbonka.wosp.org.pl/h6lbrh oraz do skarbonek stacjonarnych znajdujących się w wielkopolskich kancelariach radcowskich i instytucjach, w tym w siedzibie OIRP w Poznaniu.


r. pr. Michał Pankiewicz

OIRP W WARSZAWIE
Standard przetwarzania informacji w chmurze obliczeniowej przez radców prawnych

Przetwarzanie informacji w chmurze obliczeniowej stało się już standardem w sektorze prywatnym ? podobny trend obserwuje się również w sektorze publicznym. Zjawisko to nie omija także prawników, w tym m.in. średnich i dużych kancelarii prawnych. W związku z tym Komisja LegalTech przy OIRP w Warszawie przygotowała poradnik ?Standard przetwarzania informacji w chmurze obliczeniowej przez radców prawnych?, który ma na celu zaznajomić kancelarie prawne z dobrymi praktykami dotyczącymi przechowywania danych.
Poradnik można pobrać ze strony: https://www.oirpwarszawa.pl/wp-content/uploads/2020/12/Standard-korzystania-z-chmury-obliczeniowej.pdf.


Red., www.oirpwarszawa.pl

OIRP W WARSZAWIE
Współpraca z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie 9 grudnia ub.r. podpisała porozumienie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców. Współpraca będzie dotyczyła m.in. wspólnej organizacji specjalistycznych szkoleń.
? Nasze porozumienie dotyczy przede wszystkim wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie problemów związanych z ochroną wolności gospodarczej. Celem porozumienia jest też współpraca w zakresie działalności szkoleniowej. Mam nadzieję, że już wkrótce podejmiemy pierwsze wspólne działania ? tłumaczyła Dziekan Rady OIRP w Warszawie Monika Całkiewicz. W imieniu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców porozumienie podpisał jego zastępca, mec. Jacek Cieplak.


Red., www.oirpwarszawa.pl

OIRP W RZESZOWIE
Spotkania LegalTech Meet & Talk

LegalTech, czyli rozwiązania IT ułatwiające świadczenie usług prawnych i wspierające pracę kancelarii prawnych, jak też prawników wewnętrznych oraz działów prawnych, stały się już codziennością i koniecznością, a epidemia COVID-19 przyśpieszyła ich rozwój i implementację. Aby wyjść naprzeciw trendom, w Okręgowej Izbie Radców Prawnych
w Rzeszowie została powołana Komisja ds. Zagranicznych oraz LegalTech. Głównym jej zadaniem w zakresie działalności LegalTech jest popularyzacja wiedzy na temat zastosowania technologii i narzędzi LegalTech oraz wymiana poglądów na temat stosowania narzędzi LegalTech, w tym również na temat zagrożeń związanych z wykorzystaniem tych technologii. Nowa komisja zainicjowała cykl spotkań online ?LegalTech Meet & Talk?, które będą miały formę webinarów, konferencji, szkoleń i warsztatów. Pierwsze odbyło się w formule online 15 grudnia ub.r. Zapraszamy do śledzenia informacji o aktywności komisji na profilu LinkedIn komisji, profilu Facebook oraz stronie WWW OIRP w Rzeszowie.


Biuro Prasowe OIRP w Rzeszowie

OIRP W RZESZOWIE
Radcowska zbiórka dla schroniska dla zwierząt

W grudniu ub.r. odbyła się już czwarta edycja charytatywnej zbiórki organizowanej przez radców prawnych
i aplikantów z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie dla zwierząt ze schroniska Kundelek. Podczas akcji prowadzono zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak m.in. karmy, koce, poduszki, materace, środki czystości i zabawki, ale można też było przekazywać datki na rzecz schroniska. Wszystkie zebrane dary zostały oficjalnie przekazane do schroniska.


Biuro Prasowe OIRP w Rzeszowie