Aktualności OIRP

0

OIRP w Białymstoku

Piknik z okazji Dnia Radcy Prawnego

W Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku obchodom Dnia Radcy Prawnego tradycyjnie towarzyszył organizowany z tej okazji piknik. W mniej formalnym wydaniu, w przyjacielskiej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody bawiło się ponad 70 radców i aplikantów izby. Wydarzenie zorganizowane przez Komisję Sportu i Integracji otworzyła Dziekan Joanna Kamieńska. W programie nie zabrakło wspólnego ogniska i tańców.

r.pr. Anna Gryko

OIRP w Lublinie

Odznaki za świadczenie pomocy prawnej uchodźcom

Na terenie obiektu Relaks Kuchnia i Sport w Dąbrowicy 25 czerwca br. odbył się piknik radcowski z okazji powitania lata. Dziekan Rady Arkadiusz Bereza razem z Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie Anną Przyborowską-Klimczak wręczyli radcom prawnym i aplikantom odznaki ?Za pomoc prawną dla uchodźców ? 2022?. Odznaka przyznawana jest w uznaniu za świadczenie pomocy prawnej i udzielanie doraźnej informacji prawnej na rzecz uchodźców z Ukrainy w okresie od 25 lutego do 16 kwietnia 2022 r., w szczególności za dyżury na przejściach granicznych i punktach recepcyjnych na obszarze województwa lubelskiego, obsługę całodobowej infolinii oraz adresu poczty elektronicznej dedykowanych przez OIRP w Lublinie dla uchodźców z Ukrainy, oraz koordynację tych działań.

r.pr. Ewa Urbanowicz

OIRP w Olsztynie

Solidarna Paczka dla uchodźców z Ukrainy

To specjalna edycja Szlachetnej Paczki, mająca na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wybraliśmy rodzinę pani Sylwii, która uciekła przed wojną wraz z dwójką dzieci: synem Krzysztofem (10 lat) oraz córką Anną (9 lat). Mąż p. Sylwii został w Ukrainie. Radcowie prawni i aplikanci radcowscy OIRP w Olsztynie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w pomoc osobom potrzebującym. 25 czerwca przygotowaliśmy dla rodziny paczkę składającą się ze wszystkich potrzebnych jej artykułów. Zakupiliśmy żywność, środki czystości, odzież, obuwie, laptopa. Łączny koszt solidarnej paczki przygotowanej przez olsztyńskich radców i aplikantów wyniósł ok. 7000 zł.

r.pr. Katarzyna Skrodzka-Sadowska

OIRP w Warszawie

Madrycka adwokatura nagrodziła stołecznych radców i aplikantów

Dziekan Rady OIRP w Warszawie Monika Całkiewicz i Przewodnicząca Komisji Zagranicznej i Praw Człowieka r.pr. Magdalena Bartosiewicz 17 czerwca odebrały w imieniu izby warszawskiej nagrodę za zaangażowanie w pomoc na rzecz osób uciekających z Ukrainy z powodu wojny, przyznaną przez Izbę Adwokacką w Madrycie. Odbierając nagrodę, pani Dziekan pokreśliła, że to wyróżnienie jest ważnym wyrazem uznania adwokatury madryckiej dla wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich, którzy z ogromnym poświęceniem włączali się w działania pomocowe. W uroczystości udział wziął m.in. Dziekan Izby Adwokackiej w Madrycie José María Alonso Puig.

Red., www.oirpwarszawa.pl

OIRP w Zielonej Górze

Radcowie prawni edukują najmłodszych

Radcowie prawni z zielonogórskiej izby uczestniczą w ogólnopolskiej akcji edukacji prawnej dla najmłodszych Krajowej Izby Radców Prawnych ?Prawo w przedszkolu?. Cyklicznie odwiedzają przedszkola i opowiadają dzieciom, do czego potrzebne są w życiu regulacje i przepisy, jakie mają obowiązki i prawa oraz jak mogą ich dochodzić. Informacje przekazane są w lekkiej i przystępnej formie.

W czerwcu i lipcu br. radcowie odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 9 ?Wesołe Nutki? w Zielonej Górze, Przedszkole nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Nowej Soli, Miejskie Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze ?Rozśpiewane Przedszkole?, Przedszkole nr 5 we Wschowie. Dzieci były bardzo aktywne i z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach oraz odpowiadały na zadawane pytania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się togi, symulacja rozprawy oraz kolorowe książeczki pt. ?Od radców prawnych bajka ciekawa o obowiązkach dziecka i prawach!? oraz ?Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii?, stworzone przez OIRP w Lublinie.

r.pr. Radosław Pietrzak